فهرست بستن

مقایسه دوربین پوکو F3 و گلکسی اس 21 – برتری میانرده نسبت به بالارده؟

شاید زمانی اگر به شما می‌گفتیم که دوربین گوشی‌های هوشمند میانرده به خوبی دستگاه‌های پرچمدار خواهد شد، ما را دیوانه خطاب می‌کردید و به طور قطع در صورتی که ملاک خرید شما یک گوشی با دوربین مناسب بود، به سمت دستگاه‌های پرچمدار می‌رفتید. با این حال درحال حاضر در سال 2021، دستگاه‌های میانرده قادر به رقابت با دوربین گوشی‌های پرچمدار هستند. مقایسه دوربین پوکو F3 در برابر یکی از بالارده یا بهتر بگوییم پرچمدارهای سری S سامسونگ، گلکسی اس 21 مشخص خواهد کرد یک دستگاه پرچمدار تا چه حد در برابر یک بالارده قادر به رقابت است.

پوکو بروزرسانی‌های زیادی را برای بهبود عملکرد POCO F3 به خصوص در بخش دوربین برای خریداران این دستگاه عرضه کرده است و نتیجه این بروزرسانی‌های پی در پی، عملکرد بسیار عالی این دستگاه به خصوص در هنگام ثبت عکس در حالت Night Mode است. ترکیب سخت افزار دوربین این دستگاه در مقایسه با گلکسی اس 21 بر روی کاغذ بسیار ضعیف است. یک دوربین 48 مگاپیکسلی با دریچه F/1.8 به عنوان دوربین اصلی این دستگاه در نظر گرفته شده است. همچنین در ادامه دوربین الترا واید 8 مگاپیکسلی و همچنین دوربین ماکرو 5 مگاپیکسلی، وظیفه ثبت عناوین گفته شده را دارند.

Galaxy S21

در مقابل، دوربین اصلی گلکسی اس 21، یک سنسور 12 مگاپیکسلی با دریچه دیافراگم f1.8 است که نسبت به POCO F3 در این بخش کمی ضعیف‌تر عمل کرده است، با این حال دوربین تل فوتو این دستگاه رزولوشن 64 مگاپیکسلی دارد و اس 21 می‌تواند از آن برای ثبت ویدیو با رزولوشن 8K نیز استفاده نماید. دو دوربین واید و تل فوتو را که کنار بگذاریم، دوربین الترا واید گلکسی اس 21 رزولوشن پایین 12 مگاپیکسلی دارد اما سامسونگ تمام تلاش خود را کرده است تا با استفاده از بهبودهای نرم افزاری، عملکرد این دوربین و سایر دوربین‌های قرار گرفته بر روی این دستگاه را تا حد زیادی بالا ببرد. تا به اینجای کار، هر دو دستگاه از لحاظ عملکرد نرم افزاری، درحال رقابت با یکدیگر هستند و از لحاظ رزولوشن تصاویر ثبت شده، پوکو با توجه به استفاده از یک دوربین 48 مگاپیکسلی، برتری نسبت به گلکسی اس 21 دارد.

بعد از مقایسه دوربین پوکو F3 متوجه شدیم که این دستگاه در مقابل گلکسی اس 21 الترا، در حالت Night Mode عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است. با این حال گلکسی اس 21 با توجه به عملکرد نرم افزاری بسیار قوی‌تر خود، تصاویری با جزئیات بهتر و شفاف‌تر برای کاربر خود به ثبت خواهد رساند. در بخش تصاویر پرتره، دستگاه‌های سامسونگ همیشه سعی در روشن کردن تصویر و همچنین از بین بردن جزئیات صورت با استفاده از حالت زیبایی هستند. با این وجود این مورد به صورت یک گزینه نیست و قادر به خاموش کردن آن نیستید. به همین دلیل از لحاظ جزئیات با وجود بهتر بودن رنگ و همچنین کنتراست، POCO F3 تصاویر بهتری را برای شما به ثبت خواهد رساند و بعدا می‌توانید با استفاده از نرم افزارهای ادیت تصویر، رنگ تصاویر را بهتر از تصویر اصلی کنید.

POCO F3

تل فوتو یا همان بخش زوم، یکی از قدرت نمایی‌های سامسونگ با استفاده از گلکسی اس 21 الترا بود. اما برادرهای کوچیک‌تر این سری مثل گلکسی اس 21، عملکرد بسیار خوبی از لحاظ زوم ندارند و دوربین زوم Galaxy S21 تنها 29 میلی متر یا همان 1.1 برابر است. دلیل آن به دلیل نبود زوم برای ثبت ویدیوهای 8K با توجه به زوم نرم افزاری گلکسی اس 21 بوده است. با این حال اس 21 در تمام سناریو‌ها، تصاویر بهتری را نسبت به پوکو F3 به ثبت رساند.

دوربین الترا واید یکی از جذابترین بخش‌هایی است که طی چند سال اخیر به دوربین گوشی‌های هوشمند اضافه شده است. دوربین الترا واید اولین بار در گوشی‌های الجی برای ثبت تصاویر دسته جمعی استفاده شد و رفته رفته این مورد تبدیل به یک استاندارد برای تمام گوشی‌های هوشمند شد. همانطور که گفته شد گلکسی اس 21 از یک دوربین الترا واید با رزولوشن 12 مگاپیکسل استفاده کرده است که در مقایسه با دوربین 8 مگاپیکسلی پوکو F3 عملکرد بسیار بهتری دارد. در کنار این مورد، گلکسی اس 21 عملکرد بسیار خوبی در بخش نرم افزاری دارد و این موضوع به دوربین الترا واید این دستگاه کمک کرده است تا بتواند در کنار حفظ کردن رنج داینامیکی، عملکرد بسیار خوبی از خود نشان بدهد.

در نهایت، هر دو دستگاه تصاویر قابل قبولی را برای شما ثبت خواهند کرد. در صورتی که قادر به صرف هزینه بیشتر هستید، گلکسی اس 21 میتواند دستگاه بسیار خوبی از لحاظ موارد دیگر برای شما باشد اما در صورتی که بودجه مالی محدودی دارید، POCO F3 یک انتخاب بسیار خوب برای شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بررسی گلکسی S21 سامسونگ – کوچکترین و جذاب‌ترین عضو خانواده لاکچری

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *