فهرست بستن

مشکل صفحه نمایش گلکسی اس 20 چیست و چه راه حلی دارد؟

خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

به تازگی گزارش‌هایی از وجود یک مشکل نسبتاً فراگیر در گوشی‌های سری گلکسی اس 20 منتشر شده که باعث می‌شود صفحه نمایش به رنگ سفید یا سبز درآمده و از کار بیفتد. این مشکل اولین بار چند ماه پیش شناسایی شد و ظاهراً مدل‌های گلکسی اس 20 پلاس و اس 20 اولترا را درگیر می‌کند. با دیجی رو همراه باشید.

صفحه سبز مرگ در گلکسی اس 20

مشکل صفحه نمایش در گوشی‌های هوشمند اصلاً چیز غریبی نیست و حتی گوشی‌های سری آیفون 12 هم که از بهترین نمایشگرهای دنیا استفاده می‌کنند، سال گذشته چنین مشکلی را تجربه کردند. اما موضوع اینجاست که مشکل نمایشگر در گوشی‌های سری گلکسی اس 20 قابل حل نیست و به علاوه تعداد قابل توجهی از کاربران را در سراسر جهان درگیر کرده است.

تقریباً در همه موارد، مشکل نمایشگر گلکسی اس 20 با ظاهر شدن خطوط بر روی صفحه نمایش گوشی آغاز می‌شود و به تدریج بدتر و بدتر می‌شود تا اینکه کل صفحه را به رنگ سفید یا سبز درمی‌آورد. برخی از کاربران و متخصصان به این مشکل لقب “صفحه سبز مرگ” را داده‌اند که به وضوح به صفحه مرگ آبی ویندوز و مشکلات حاد آن اشاره دارد.

مشکل صفحه نمایش گلکسی اس 20

مشکل مذکور برای اولین بار در ماه مه 2021 گزارش شاد و فردی با انتشار ویدیو در یوتیوب، وجود مشکل در صفحه نمایش گلکسی اس 20 اولترا را به معرض نمایش گذاشت. این شخص در توضیحات ویدیو اشاره کرده بود که هیچ صدمه و آسیب فیزیکی‌ای به گوشی وارد نشده و مشکل خود به خود به وجود آمده است.

راه حل چیست؟

در مورد راه حل باید گفت متأسفانه هنوز هیچ راه‌کاری ارائه نشده است. یکی از فعالان وب سایت رسمی سامسونگ پیشنهاد کرده افرادی که چنین مشکلی را تجربه می‌کنند، گوشی خود را در حالت ایمن (Safe Mode) روشن کرده و سپس ریست کنند. اما افرادی که آن را امتحان کرده‌اند، نتیجه خاصی نگرفته‌اند و در نتیجه به نظر نمی‌رسد این راه‌کار هم مؤثر باشد. در نتیجه، تنها کاری که در حال حاضر می‌توان انجام داد تعویض صفحه نمایش گوشی است که طبیعتاً هزینه قابل توجهی دارد.

سامسونگ هنوز به صورت رسمی توضیحی در مورد مشکل صفحه نمایش سری گلکسی اس 20 ارائه نکرده، اما اگر این مشکل همچنان پابرجا باشد و افراد بیشتری را درگیر کند، می‌تواند به یک معضل بزرگ برای این شرکت کره‌ای تبدیل شود.

منبع

beebom

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *