مشکل بزرگ HDMI در تلویزیون‌های سونی حل شد؛ شما هم از دارندگان تلویزیون‌های سونی هستید؟

تفاوتی نمی‌کند که تلویزیون سونی خود را در چه سالی خریداری کرده باشید؛ بسیاری از تلویزیون‌های این شرکت درگیر یک مشکل بزرگ در حین اتصال به دستگاه‌های جانبی بودند که حالا سونی موفق به رفع آنها شده است. چگونه تلویزیون خود را از شر مشکل HDMI CEC رها کنید؟

تقریباً می‌توان گفت که تمامی تلویزیون‌های تولید شده شرکت SONY در بازه سال 2016 تا ابتدای 2020 با مشکل خاموش شدن ناگهانی دستگاه‌های متصل به درگاه HDMI روبرو هستند. به گفته سونی این مشکل در اثر یک باگ نرم افزاری به وجود آمده است که با شکایت خریداران بسیاری در از ابتدای سال 2020 رنگ و بویی بسیار جدی به خود گرفت.

این شرکت که تا پیش از این نیز درگیر رفع ایراد فرکانس 120 هرتز برای بازی‌های UHD/4K در تلویزیون‌های گیمینگ خود بود، حالا خبر از رفع ایراد فنی HDMI CEC برای گروهی بزرگ از تلویزیون‌های خود داده است. این ایراد پس از آپدیت تلویزیون‌های هوشمند این شرکت به اندروید 9 در سال گذشته روی داد. جایی که سونی به دنبال آپدیت تلویزیون‌های اندرویدی خود، یک باگ را به آنها تزریق کرد.

مشکل HDMI CEC می‌تواند برای بسیاری از دستگاه‌های متصل به تلویزیون ایجاد شود؛ از گیرنده‌های ماهواره گرفته تا اندروید باکس‌ها، اپل تی وی، دستگاه‌های بلو-ری و DVD، سینماهای خانگی و… حال سونی به طور رسمی اعلام کرده است که این مشکل را به وسیله یک آپدیت سطح فریمور برطرف کرده و لیستی از انبوه مدل‌های تولید شده در این چند سال را در وب سایت خود منتشر کرده است.

SONYTV-1.jpg

تلویزیون‌های مندرج در این لیست که تعدادشان نیز کم نیست، پس از دریافت آپدیت v6.7165 دیگر خاموش شدن ناگهانی دستگاه‌های جانبی را تجربه نخواهند کرد. برخی از مالکان تلویزیون‌های سونی نیز اعلام کرده‌اند که بعد از نصب این آپدیت، مشکل فوق برطرف شده است. آپدیت v6.7165 می‌تواند به صورت نصب از طریق منوی تلویزیون و با اینترنت انجام شده و یا به وسیله نصب بر روی فلش درایو، از طریق درگاه USB نصب شود.

جالب است بدانید که حتی در مدل‌های پرچمدار و معروف سونی نظیر سری Sony A1، XE90 (X900E) و XF90 (X900F) ایراد HDMI CEC مشاهده شده و این آپدیت برای آنها نیز در دسترس است. اگر شما هم از دارندگان تلویزیون‌های سونی، در مدل‌های 2016 تا ابتدای 2020 هستید، توصیه می‌کنیم که این آپدیت را هرچه سریع‌تر نصب کنید.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *