فهرست بستن

مشکلات USB در مادربردهای سری 500 شرکت AMD گسترش یافت؛ راه حل چیست؟

مشکلات مرتبط با درگاه‌های USB در مادربردهای سری 500 شرکت AMD، همچنان ادامه دارد. در همین حال این کمپانی ضمن تأیید این مسئله، به راه حل دقیق برای آن اشاره نکرده است. آیا شما هم این مشکل را در مادربردهای X570 یا B550 تجربه کرده‌اید؟

چندی است که تعدادی از دارندگان مادربردهای سری 500، از مشکلاتی در درگاه‌های USB خود خبر می‌دهند؛ این مسئله به یک برند خاص محدود نشده و فراتر از یک برند خاص، مشمول تمامی مادربردهای سری 500 می‌شود. به مانند بسیاری دیگر از سناریوهای مشابه، این داستان نیز با شکایت‌های کاربران در انجمن‌های کامپیوتری آغاز شد.

کاربران از مشکل قطعی تجهیزات متصل به مادربردهای سری 500 خبر داده‌اند. حال AMD اعلام کرده است که ضمن اطلاع از این مسئله آن را تأیید کرده و تعدادی کمی از دارندگان مادربردهای سری 500 این مشکل را تجربه کرده‌اند. AMD در بیانیه کوتاه گفت: «AMD از مشکل کاربران در زمینه ارتباط دستگاه‌های تعداد محدودی از کاربران با درگاه‌های USB آگاه بوده و در حال تجزیه و تحلیل این موضوع هستیم.» AMD در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که نماینده آن در برخی از انجمن‌ها، به طور مستقیم با کاربران تماس برقرار خواهد کرد تا از جزئیات ماجرا، نظیر پیکربندی‌های سخت افزاری مطلع شود.

holiday-20201208-4.jpg

به بیان دیگر، AMD در تلاش است تا با دریافت اطلاعات بیشتر از کاربران، دلیل اصلی این مشکل را پیدا کرده و اقدام به رفع آن کند. ظاهراً AMD در ابتدا به ترکیب‌های سخت افزاری مشکوک شده است. مشکل درگاه‌های USB در مادربردهای سری 500 با تجهیزات متصل شده از جمله کارت‌های و هدفون‌های USB، هدست های واقعیت مجازی، صفحه کلید، ماوس و… خود را نشان می‌دهد.

در نهایت AMD اعلام کرده است که به دنبال علت اصلی ماجرا بوده و امیدوار است تا با ارائه یک میان افزار و به‌روزرسانی AGESA، اقدام به برطرف ساختن آن کند. با این وجود AMD از کاربرانی که مشکلات فوق را تجربه کرده‌اند درخواست می‌کند تا با درمیان گذاشتن داده‌های سیستم خود با این شرکت، در رفع سریع‌تر آن شریک شوند. آیا شما هم مشکلات قطعی‌های درگاه‌های USB در مادربردهای سری 500 را تجربه کرده‌اید؟

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *