مشکلات رایج چرخ گوشت و نحوه رفع‌ آن‌ها

6504f2ba746b0421ae9b5b94

چرا کلید‌های چرخ گوشت روشن می‌شود؛ اما دستگاه کار نمی‌کند؟

روشن‌شدن کلیدهای چرخ گوشت بدین‌معنی است که برق در دستگاه جریان دارد و مشکل کار‌نکردن چرخ گوشت یکی از قسمت‌های موتور آن است.

تمام‌شدن زغال موتور چرخ گوشت

برای رفع این موضوع باید بدنه چرخ گوشت را باز‌ کنید و با احتیاط کامل زغال خراب چرخ گوشت را خارج و آن را جایگزین کنید که فرایند دشواری نیست؛ اما درصورتی‌که اطمینان لازم برای انجام آن را ندارید، ریسک نکنید و با تعمیرکاران متخصص تماس بگیرید و وظیفه تعویض زغال را به آن‌ها بسپارید. ناگفته نماند که تعویض زغال چرخ گوشت به هزینه و زمان زیادی نیاز ندارد.

صدای زیاد هنگام کار

چرخ گوشت یکی از لوازم پر‌سر‌و‌صدای آشپزخانه محسوب می‌شود و صدای زیاد آن یکی از مشکلات رایج دستگاه است. اگر حین انجام کار صدای ناهنجاری شنیدید یا صدای چرخ گوشت از حالت همیشگی آن بیشتر شد، باید دلیل آن را بررسی کنید.

صدای بیش‌از‌حد چرخ گوشت می‌تواند ناشی از فاسد‌شدن گریس در چرخ‌دنده‌ها باشد. افزون‌براین، ممکن است با‌ گذشت زمان گریس نشت کند و جعبه‌دنده بدون این روغن بماند. این مشکل می‌تواند موجب ایجاد صدای غیرعادی هنگام کار با چرخ گوشت دستگاه شود. اکثر صداهای گوش‌خراش دستگاه با تعویض گریس برطرف خواهد شد.

قبل از تعویض گریس باید چرخ‌دنده‌ها را بررسی کنید. اگر چرخ‌دنده‌ای شکسته یا بیش‌از‌حد ساییده شده باشد، باید آن را تعویض کنید تا هنگام کار تولید صدا نکند و کارکرد دستگاه نیز مختل نشود.

اگر پس از تعویض گریس و چرخ‌دنده‌ها هنوز چرخ گوشت صدای غیر‌عادی دارد، باید موتور دستگاه را بررسی کنید. در‌صورت گشاد‌شدن یاتاقان‌های موتور، صدای دستگاه از حالت عادی در هنگام کار خارج می‌شود و برای رفع آن باید یاتاقان‌های معیوب را تعویض کنید. برای بررسی و تعویض این قطعات، پیشنهاد می‌کنیم از تعمیرکاران باتجربه استفاده کنید تا از بروز مشکلات دیگر جلوگیری شود.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.