فهرست بستن

مدیاتک سومین مشتری بزرگ TSMC شد

دو هفته پیش برای شما نوشتیم که مدیاتک پرفروش ترین برند تراشه موبایل شد. این شرکت اکنون سومین مشتری بزرگترین تراشه ساز قراردادی تایوانی یعنی TSMC (شرکت تولید کننده نیمه هادی تایوان) شده است. این خبر در حالی منتشر می شود که مدیاتک شاهد افزایش تقاضا برای چیپست های موبایل خود است.

مدیاتک

بر اساس گزارش ChinaTimes مدیاتک با مشاهده افزایش سفارشات از تولیدکنندگان بزرگ تلفن های هوشمند مانند Oppo ، Vivo و Xiaomi به مکان سوم سفارش از TSMC رسیده است.

این سفارشات عمدتا شامل جدیدترین پردازنده های 5G دایمنسیتی مدیاتک است که شاهد رشد محبوبیت در بازار موبایل بوده اند. علاوه بر این، انتظار می رود که در نیمه اول امسال تراشه های مدیاتک به حدود ۸۰ تا ۹۰ میلیون دستگاه برسد.

این رقم تقریباً با کل فروش سالانه سال ۲۰۲۰ این شرکت برابر است. همچنین از نظر میزان فروش سالانه ۱.۶ تا ۱.۸ برابر افزایش دارد. در حال حاضر و طبق گزارش ها چیپست پرچمدار ۶ نانومتری و 5G این شرکت در سری Dimensity 1200 در دست توسعه قرار دارد.

به همین ترتیب، پیش بینی شده است که تراشه های 7 نانومتری و 6 نانومتری TSMC در سه ماهه اول سال 2021 حدود 111 هزار ویفر تولید کند. همچنین انتظار می رود غول مستقر در کوپرتینو در آینده از فرآیند ۵ نانومتری TSMC برای واحدهای پردازش گرافیکی آینده خود استفاده کند.

مدیاتک در حال حاضر از افزایش محبوبیت شبکه 5G که در صنایع مختلف نفوذ کرده بهره می برد. این شامل بازار تلفن های هوشمند، صنعت رایانه شخصی و حتی زمینه شبکه های بی سیم و اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) است. علاوه بر این، با مستقل شدن Honor از شرکت مادر سابق خود یعنی هواوی، این سازنده تراشه همچنین در حال ارزیابی تراشه های 5G برای آنر است.

نظر شما چیست؟ به نظر می رسد که مدیاتک تمام تلاش خود را می کند تا در دوره 5G بتواند بهترین باشد و این رشدها نشان از موفق بودن برنامه دارد. شما چطور فکر می کنید؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *