فهرست بستن

محبی: با ورود ۶۰۰ هزار گوشی به بازار، قیمت‌ها تغییر می‌کند

محبی: با ورود 600 هزار گوشی به بازار، قیمت‌ها تغییر می‌کند

بازار موبایل ایران در پی نوسانات ارز و بالا رفتن نرخ دلار دچار مشکل جدی شده است. با وجود دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی توسط بسیاری از واردکنندگان موبایل، گوشی ها در بازار با نرخ ارز غیر دولتی و حتی بالاتر از آن محاسبه می شود. این موضوع قیمت گوشی ها را چندین برابر از ارزش واقعی شان بالاتر برده است. در این میان با وجود وعده های مسئولین و راهکارهای پیشنهادی آنها هنوز وضعیت بازار تغییری نکرده است و اگر هم فروشنده ای قصد فروش گوشی خود را داشته باشد، آن را به نرخ ارز در بازار روز محاسبه می کند.

دو روز پیش ابراهیم درستی، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و تلفن همراه اعلام کرد که با رفع توقیف ۱۳۰ هزار دستگاه تلفن همراه، کاهش قیمت را در روزهای آینده در بازار شاهد خواهیم بود. حالا مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و گوشی تلفن همراه هم در راستای واکنش بازار موبایل به اعلام بسته جدید ارزی دولت و کاهش قیمت دلار، خبر از ورود ۷۱۰ هزار گوشی به بازار داد و ابراز امیدواری کرد که به زودی وضعیت بازار موبایل بهبود یابد. او گفت:

بازار گوشی فعلا از نظر قیمتی تغییری را شاهد نبوده و در انتظار ورود گوشی هایی است که قرار است توزیع شود. مطابق با وعده مسئولان دولتی، قرار است ۱۱۰ هزار گوشی که پیش از این توقیف شده بود به بازار عرضه شود، در همین حال ۶۰۰ هزار گوشی نیز به تازگی از گمرک وارد کشور شده است.

محبی در ادامه اینگونه عنوان کرد که البته این تعداد گوشی هنوز اجازه فروش پیدا نکرده است اما درصورتی که مجوز توزیع دریافت کرده و در بازار عرضه شود، قطعا در قیمت گوشی و نیز وضعیت بازار تغییر ایجاد می شود. رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی با تاکید بر اینکه دولت باید برای ساماندهی بازار گوشی موبایل بر فروش گوشیها با ارز ۴۲۰۰ تومانی نظارت داشته باشد، گفت:

 حتی با عرضه ۶۰۰ هزار گوشی در بازار، بازهم این بخش دچار کمبود کالا است و باید اجازه واردات گوشی به واردکنندگان داده شود تا این شرکتها بار دیگر فعال شوند. در کنار این موضوع، نیازمند نظارت بر فروش گوشی ها با نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی هستیم تا در نهایت بازار موبایل، ساماندهی شود.

 

بازدید: 32

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.