فهرست بستن

مجموعه نرم افزارهای Office 2021 معرفی شد؛ برای نخستین بار با حالت Dark Mode

مایکروسافت امروز اعلام کرد که قصد دارد در سال 2021 میلادی نسخه جدیدی از مجموعه نرم افزارهای Office را منتشر کند. بنا به اطلاعات اعلام شده از سوی این شرکت، این مجموعه از برنامه ها برای دو سیستم عامل ویندوز و macOS منتشر می شود. مایکروسافت همچنین بنا دارد در سال جاری میلادی این مجموعه از نرم افزارهای خود را در دو نسخه مختلف عرضه کند تا تمامی کاربران بتوانند از آن استفاده کنند.

مایکروسافت امروز پس از رونمایی از بروزرسانی 21H1 از ویندوز 10 و معرفی مهم ترین قابلیت ها و ویژگی های آن اعلام کرد که قصد دارد مجموعه نرم افزارهای Office 2021 را هم در طی ماه های آینده منتشر کند. این مجموعه قرار است در دو نسخه مختلف با عناوین Consumer و LTSC عرضه شود و کاربران دو سیستم عامل ویندوز و macOS می توانند با استفاده از دستگاه های خود به آن دسترسی پیدا کنند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی مایکروسافت نسخه Consumer از این مجموعه برای کاربران عادی و نسخه LTSC نیز برای کاربران تجاری طراحی شده است و افرادی که قصد ندارد یکی از حساب های کاربری Microsoft 365 را خریداری کنند می توانند یکی از این دو نسخه از مجموعه Office 2021 را تهیه نمایند. با استفاده از حساب کاربری Microsoft 365، دسترسی به نسخه Cloud و تحت وب این مجموعه از نرم افزارها ممکن می شود. حساب کاربری Microsoft 365 با هدف استفاده به صورت کوتاه مدت طراحی شده است و در بلند مدت هزینه های زیادی را به دنبال دارد.

darkmodenewquick.gif

مایکروسافت هنوز به صورت دقیق اعلام نکرده که در نسخه جدید از این مجموعه چه ویژگی های جدیدی را گنجانده است اما در حال حاضر به قابلیت های تازه ای همچون مد تاریک یا Dark Mode، Dynamic Arrays و XLOOKUP در برنامه اکسل و همچنین ارتقا قابلیت های دسترسی برای کاربران کم توان اشاره شده است.

انتظار نمی رود مایکروسافت در نسخه 2021 از این مجموعه از نرم افزارها تغییرات فراوانی را در بخش رابط کاربری صورت دهد؛ چرا که این شرکت در وهله اول این قابلیت ها را بر روی نسخه تحت وب و Cloud خود مورد تست و ارزیابی قرار می دهد و سپس آن را به نسخه های دیگر می آورد. در حال حاضر تنها حضور مد تاریک یا Dark mode در این نسخه جدید از مجموعه Office تایید شده است.

در همین رابطه بخوانید:

همه ابزارهای مجموعه آفیس اندروید با هم مجتمع می‌شوند
– مایکروسافت هوش مصنوعی با کاربردهای مفید را به نرم افزار آفیس Word اضافه می‌کند

بنابر اطلاعات اعلام شده از سوی مایکروسافت در طی ماه های اخیر تعداد کاربران نسخه تحت وب و Cloud از مجموعه نرم افزارهای Office رشد قابل توجهی داشته است اما این شرکت با وجود این بازهم نسخه نصبی از این مجموعه را منتشر می کند. قرار است قیمت نسخه تجاری و LTSC از این مجموعه حدود 10 درصد افزایش پیدا کند اما قیمت نسخه Consumer که برای کاربران عادی و مراکز تجاری کوچک طراحی شده است نسبت به سال گذشته بدون تغییر خواهد بود.

قرار است در ماه آوریل پیش رو یک نسخه پیش نمایش از این مجموعه در دسترس عموم کاربران قرار بگیرد. Office 2021 همچون گذشته در دو نسخه 32 و 64 بیتی عرضه می شود.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *