فهرست بستن

مایکروسافت هزینه Xbox Game Pass برای کامپیوترهای شخصی را افزایش می‌دهد

به عقیده اکثر پی‌سی گیمرها، سرویس ایکس باکس گیم پس مایکروسافت یک سرویس بسیار عالی برای این پلتفرم است. اعضای این سرویس جذاب به ازای پرداخت تنها 5 دلار به صورت ماهانه به یک کتابخانه ارزشمند از بازی‌های مختلف دسترسی پیدا می‌کنند که به صورت رایگان می‌توانند آنها را دریافت و تجربه کنند. این سرویس از زمان عرضه تاکنون در مرحله آزمایشی قرار داشته و مایکروسافت نسخه نهایی را از تاریخ 17 سپتامبر ارائه می‌دهد و در نسخه نهایی، هزینه Xbox Game Pass برای کامپیوترهای شخصی به دو برابر افزایش خواهد یافت.

مایکروسافت همزمان با اعلام قیمت کنسول‌های بازی نسل بعد خود یعنی ایکس باکس سری اس و ایکس، تائید کرد که سرویس ایکس باکس گیم پس برای پلتفرم کامپیوترهای شخصی هفته آینده از حالت آزمایشی خارج شده و به صورت سراسری در دسترس گیمرها قرار خواهد گرفت. هزینه اشتراک ماهانه این سرویس که تاکنون 4.99 دلار بوده، بعد از عرضه سراسری به 9.99 دلار در ماه افزایش می یابد و همچنین احتمالا این سرویس در مناطق بیشتری منتشر خواهد شد.

افزایش هزینه Xbox Game Pass برای کامپیوترهای شخصی

مایکروسافت خاطر نشان کرده است که اعضای فعلی این سرویس تا صورت حساب بعدی نیز همان مبلغ 5 دلار سابق را پرداخت خواهند کرد و اینطور نیست که به یک باره و از 17 سپتامبر مجبور به پرداخت هزینه سرویس به نرخ جدید باشند. حتی با نرخ 10 دلاری، همچنین Xbox Game Pass یک سرویس ارزشمند برای پلتفرم PC محسوب می‌شود که دسترسی به بیش از 100 بازی را برای اعضای این سرویس فراهم می‌کند. تمامی عناوین توسعه یافته توسط مایکروسافت در این سرویس، در روز عرضه رایگان خواهند بود. عناوینی همچون Gear Tactics و Microsoft Flight Simulator و همچنین عناوین سوم شخصی همچون Wasteland 3.

این افزایش قیمت فقط شامل حال سرویس ایکس باکس گیم پس برای PC می شود. بنابراین هزینه اشتراک Xbox Game Pass همچنان 10 دلار ماهانه خواهانه بود و کاربران برای عضویت در سرویس‌های Xbox Game Pass Ultimate که Xbox Game Pass، Xbox Game Pass for PC و Xbox Live Gold را در بر می‌گیرد نیز باید ماهانه 15 دلار پرداخت کنند. ضمن اینکه سرویس Ultimate از هفته آینده دسترسی به سرویس استریم xCloud مایکروسافت را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

همزمان با این رخداد، مایکروسافت خبر اضافه شدن EA Play به سرویس Xbox Game Pass برای هر دو پلتفرم ایکس باکس و کامپیوترهای شخصی را اعلام کرد که می‌تواند افزایش هزینه اشتراک این سرویس را منطقی‌تر کند. اعضای ایکس باکس گیم پس قادر به دسترسی به بیش از 60 عنوان ساخت استودیو الکترونیک آرتز مانند Battlefield V، Mass Effect و The Sims 4 خواهند بود و همچنین می‌توانند به دموهای زمان بندی شده برای عرضه‌های جدید نیز دسترسی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: مقایسه مشخصات فنی Xbox سری S و X – کدام کنسول ارزشمندتر است؟

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *