مایکروسافت بازهم به سیستم عامل جدید خود اشاره کرد؛ آیا این زمان رونمایی از ویندوز 11 است؟

مایکروسافت امروز در صفحه رسمی سیستم عامل ویندوز در یوتیوب، یک ویدیوی 11 دقیقه ای عجیب منتشر کرد که بنا به نظر کارشناسان بیش از هرچیز به سیستم عامل جدید این شرکت یعنی ویندوز 11 اشاره دارد. مایکروسافت در انتهای این ویدیو تاریخ و زمان برگزاری رویداد آینده خود را اعلام کرده که بسیاری بر این باورند قرار است نخستین اطلاعات رسمی از ویندوز 11 در آن منتشر شود.

ویدیوی جدیدی که مایکروسافت ساعتی پیش در صفحه رسمی سیستم عامل ویندوز در سایت یوتیوب منتشر کرد، از مجموعه ای از آهنگ های پیشواز نسخه های مختلف از این سیستم  عامل تشکیل شده است. نکته قابل توجه این است که مایکروسافت با کاهش سرعت این آهنگ ها، این ویدیو را به گونه ای تدوین کرده است که دقیقاً 11 دقیقه طول داشته باشد. این شرکت اعلام کرده است که آهنگ های پیشواز در این ویدیو 4000 درصد کاهش سرعت پیدا کرده اند. می توان در این ویدیو آهنگ پیشواز سه سیستم عامل ویندوز 95، ویندوز XP و بالاخره ویندوز 7 را شنید.

Win11-2.jpg

در بخش دیگری از این ویدیو مایکروسافت اعلام کرده است که کاربران می توانند با تماشای این ویدیو، آرامش خود را تا زمان برگزاری رویداد آینده این شرکت حفظ کنند. در انتهای این ویدیو اعلام می شود که این رویداد قرار است در تاریخ 24 ژوئن (سوم تیرماه) برگزار شود. نکته قابل توجه دیگر این است که ساعت برگزاری مراسم نیز 11 به وقت ساعت زمانی شرقی کشور آمریکا انتخاب شده است.

بسیاری معتقد هستند که مایکروسافت قصد دارد در این رویداد برای نخستین بار اطلاعاتی رسمی از سیستم عامل ویندوز 11 منتشر کند. چند روز پیش بود که مایکروسافت با انتشار ویدیویی کوتاه در حساب کاربری توییتر خود نشان داد که رویداد جدید این شرکت به سیستم عامل ویندوز مربوط می شود. در این ویدیو لوگوی جدیدی از سیستم عامل ویندوز دیده می شد که عبور نور از آن عدد 11 را بر روی زمین به نمایش می گذاشت.

Win11-3.jpg

انتظار می رود سیستم عامل ویندوز 11 در قیاس با ویندوز 10 با تغییرات ظاهری گوناگونی در بخش رابط کاربری همراه شود. مایکروسافت مدت ها پیش اعلام کرد که مشغول کار بر روی پروژه ای با عنوان Sun Valley است که قرار است تغییرات ظاهری گسترده و وسیعی را بر روی سیستم عامل ویندوز صورت دهد. ممکن است نتایچ این پروژه برای اولین بار در قالب ویندوز 11 به نمایش گذاشته شود.

در همین رابطه بخوانید:

منتظر نسخه بعدی ویندوز با ظاهری جذاب باشید؛ تغییرات به سبک ردموندی‌ها

همچنین گفته می شود مایکروسافت قصد دارد در ویندوز 11، فروشگاه Windows Store را با ظاهر و قابلیت های جدیدی همراه کند. این شرکت همچنین چندی پیش به صورت رسمی اعلام کرد که پروژه طراحی سیستم عامل ویندوز 10X را متوقف کرده است. این در حالی است که شاهد انتشار تصاویری از رابط کاربری جدید این سیستم عامل بودیم. ممکن است مایکروسافت تصمیم گرفته باشد این رابط کاربری را در قالب سیستم عامل ویندوز 11 در اختیار کاربران خود قرار دهد.

به این ترتیب انتظار می رود آیکون های جدید، ارتقا برنامه File Explorer، منوی استارت جدید و ظاهری تازه برای پنجره برنامه ها، بخشی از تغییرات صورت گرفته در رابط کاربری این سیستم عامل باشد.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *