ماینرها به آخرین بازماندگان هم رحم نمی‌کنند

همان‌طور که می دانید انویدیا نسخه تازه‌ای از کارت گرافیک GeForce RTX 3080 را پسوند LHR جایگزین نسخه اصلی آن کرده که ضد ماینینگ است و برای اغلب ماینرها وسوسه کننده نیست. اما حالا در ویتنام فروشندگان سودجو به آخرین بازماندگان هم رحم نکرده‌اند و در تلاش برای فروش آن در تعداد بالا هستند.

هنگامی که انویدیا کارت‌های گرافیک سری Lite Hash Rate (LHR) را با قفل ضد ماینینگ عرضه کرد، این گمانه زنی مطرح شد که قیمت نسخه بدون قفل ماینینگ (غیر LHR) حسابی افزایش پیدا کند. خیلی زود مشخص شد حتی با وجود قفل ماینینگ بازهم کارت‌های LHR می‌توانند سود ده باشند و قیمت بالا هم نتوانست جلوی برخی ماینرها را بگیرد.

ASUS-MINING.jpg

حالا در ویتنام آخرین بازماندگان کارت‌های GeForce RTX 3080 بدون قفل ماینینگ به فروش گذاشته‌اند و راهی جز خرید آنها در تعداد بالا و بر روی ریگ‌های از پیش نصب شده وجود ندارد.

این کارت‌ها مدل RTX 3080 ROG STRIX GUNDAM ایسوس هستند که یک کارت نایاب است و در تعداد محدود تولید شد. با این حال کارت گرافیک RTX 3080 ROG STRIX GUNDAM ایسوس در eBay با قیمت 2300 دلار یافت می‌شود و روشن نیست چگونه چنین کارت گرافیک خاص و نایابی به دست ماینرهای بی رحم رسیده است.

ASUS-RTX3080-GUNDAM-3.jpg

خبر خوب اینکه شرایط بازار به گونه‌ای در حال تغییر است که پیش بینی می‌شود به زودی ماینرها ناچار شوند دست از کارت‌های سری LHR بکشند و برای به دست آوردن کارت‌های غیر LHR بجنگند. انتظار می‌رود موجودی کارت‌های گرافیک هر دو انویدیا و AMD طی ماه‌های پیش رو افزایش پیدا کند، در عین حال بازار ماینینگ در چین روبه تعطیلی می‌رود و بسیاری از ماینرها در حال فروش کارت‌های خود هستند.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *