ماسک جدید ال جی با میکروفون و بلندگوی داخلی؛ تنفس در هوای تازه

در دو سال گذشته و با ظهور ویروس کرونا، شرکت‌ها فناوری سعی داشته‌اند تا محصولات مورد نیاز این شرایط را برای کاربرانشان فراهم کنند. شرکت ال جی نیز از این دسته است و مانند سال قبل، امسال هم آپدیت جدیدی از یک ماسک پیشرفته تصفیه‌کننده هوا با نام عجیب LG PuriCare Wearable Air Purifier را به بازار می‌فرستد.

شرکت کره‌ای هنوز اطلاعاتی از قیمت و عرضه جهانی ماسک PuriCare اعلام نکرده، اما قرار است این گجت از ماه آینده و ابتدا در کشور تایلند برای مشتریان در دسترس باشد. ال جی می‌گوید ارائه محصول جدیدش کشورهای گوناگون، به تایید آن توسط تنظیم‌کنندگان قوانین در آن کشورها بستگی دارد.

با توجه به اوضاع کنونی بحران کرونا و آلودگی هوا در بسیاری از نقاط جهان، استقبال کاربران از ماسک PuriCare چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

ال جی نسل قبلی این ماسک که از فیلترهای قابل تعویض و فن‌های داخلی برای تصفیه هوا استفاده می‌کند را برای اولین بار، سال گذشته میلادی به بازار فرستاد. این شرکت ادعا می‌کند که نسل جدید ماسک‌های پیشرفته‌اش از موتورهای کوچک‌تر و سبک‌تر بهره می‌برند و می‌گوید که آن‌ها را به هدف تقویت صدای کاربر در هنگام پوشیدن ماسک، به چندین بلندگو و میکروفون مجهز کرده است.

ezgif-6-d7ffdab062dc.jpg

این فناوری که توسط ال جی VoiceON نام‌گذاری شده است، می‌تواند با تشخیص صدای کاربر به صورت اتوماتیک، کیفیت صدا را از طریق بلندگوهای پر تعداد خود بهبود بخشد.

باید به این نکته اشاره کنیم که ال جی تنها شرکتی نیست که در دو سال گذشته از تکنیک‌های تقویت صدا برای توسعه و ساخت ماسک‌های صورت استفاده کرده است؛ کمپانی ریزر نیز  ماسکی به نام Hazel طراحی کرده که قرار است با خصوصیات مشابه با دستگاه ال جی، تا پایان سال جاری میلادی به فروشگاه‌ها فرستاده شود.

در همین رابطه بخوانید:

– از ماسک N95 تا صندلی گیمینگ؛ ایده های بکر ریزر برای سال 2021
– اگر ماسک زدن برای شما آزاردهنده است ماسک‌های ال جی با دو فن داخلی را امتحان کنید

ماسک LG PuriCare حدود 94 گرم وزن دارد و قادر است به کمک یک باتری 1000 میلی‌آمپرساعتی که درون آن تعبیه شده است، انرژی مورد نیاز فن‌ها و موتورهای خود را تامین کند. کره‌ای‌ها ادعا می‌کنند که این ماسک بسیار راحت و برای فرم‌های متفاوت صورت طراحی شده و به همین دلیل، قابلیت استفاده مداوم تا 8 ساعت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

با این حال ال جی تاکنون میزان تاثیرگذاری PuriCare در مقابل ذرات بسیار ریز مانند ویروس‌ها را فاش نکرده است و بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند تا زمان ارائه اطلاعات علمی در مورد فیلترهای به کار رفته در این‌گونه محصولات، باید در استفاده از آن‌ها احتیاط کرد.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *