فهرست بستن

مادربرد AMD B450 ساخت روسیه – اولین قدم‌های خودکفایی

کشور روسیه برای تقویت امنیت و کاهش وابستگی خود به بیگانگان و تجارت بین الملل شروع به تولید لوازم الکترونیکی ضروری خود کرده است. قبلا در خبرها خواندیم که این کشور در حال تولید پردازنده‌های سفارشی خود است و اکنون نیز به سراغ تولید مادربردهای B450 با بهره گیری از پردازنده‌های رایج Ryzen AMD رفته است. برای جزئیات بیشتر خبر مادربرد AMD B450 ساخت روسیه با ما همراه باشید.

هفته گذشته، گروه GS روسیه و PHilax همکاری خود را برای تولید حداقل 40 هزار مادربرد و 50 هزار مانیتور جشن گرفتند. این موضوع در حالی است که تولید مانیتور هنوز آغاز نشده و مراحل آن در دست توسعه است اما مادربردها تقریبا آماده هستند. این محصولات تمام آزمایشات را پشت سر گذاشته‌اند و حتی برای استفاده‌های دولتی نیز گواهینامه دریافت کرده‌اند و اکنون برای سفارش مشتریان منتخب در روسیه آماده هستند.

مادربرد AMD B450 ساخت روسیه – اولین قدم‌های خودکفایی 01

جزئیات سخت افزاری مادربرد AMD B450 ساخت روسیه

مادربرد فوق الذکر مبتنی بر چیپست AMD B450 است و به نظر می‌رسد که از همان طراحی Micro-ATX Asrock B450M Pro4 استفاده می‌کند. از آنجایی که هدف از تولید این محصولات استفاده در مراکز دولتی است، از لحاظ ظاهری دارای زرق و برق خاصی نیست اما تمامی آن‌ها پورت‌های M.2 دارند. طبق گزارش خبرگزاری‌های روسیه، این محصول کاملا نیاز‌های اساسی یک کاربر عادی را برآورده می‌کند و مانند اکثر بردهای AMD B450 از بپردازنده‌های سری Ryzen 3000، 2000، 5000 و چهار حافظه 3200 مگاهرتز، دو اسلات PCIe 3.0 x16 و غیره پشتیبانی می‌کند. برای دریافت گواهینامه دولتی، کاربران مجبور به استفاده از نرم افزار‌های خاص هستند.

در طی 18 ماه آینده، گروه GS با همکاری Philax ضمن بررسی مشارکت‌های احتمالی برای گسترش همکاری‌های خود، مادربردهای دسکتاپ و مانیتورهای گسترده‌تری تولید خواهد کرد. مادربردهای روس با پردازنده‌های روسی Elbrus و Baikal در کنار مانیتورهای لمسی برای استفاده در مدارس و دانشگاه‌ها تولید خواهند شد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *