;
فهرست بستن

لیست پرسرعت‌ترین اینترنت‌های جهان در ماه گذشته + جایگاه ایران (اکتبر 2021)

وبسایت Speedtest  طبق روال هر ماه خود آماری از پرسرعت ترین اینترنت های جهان در ماه گذشته (اکتبر 2021) ارائه کرده و لیستی براساس سرعت اینترنت در کشورهای جهان منتشر کرده است. البته این ماه اسپیدتست تغییراتی در این لیست اعمال کرده و به جای میانگین سرعت در هر کشور و جهان، متوسط سرعت دانلودی که بیشترین شباهت را به تجربه کاربران دارد، منعکس کرده است. این وبسایت البته اعلام کرده که فرمت پیشین کماکان تا چند ماه آینده در دسترس خواهد بود، اما از آنجاییکه با سنجش جدید سرعت‌ها کمی متعادل‌تر شده، به نظر می‎رسد که این اعداد بیشتر به واقعیت جوامع نزدیک باشد تا فرمت قبلی.

در ماه گذشته میانگین سرعت دانلود اینترنت موبایل در جهان 28.61 مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود 8.38 مگابیت بر ثانیه بوده و میزان تأخیر 29 میلی ثانیه به ثبت رسیده است. میانگین سرعت اینترنت ثابت در طول دوره 31 روزه اکتبر در جهان 56.06 مگابیت برثانیه بود. سرعت آپلود 23.56 مگابیت بر ثانیه و تأخیر 10 میلی ثانیه به ثبت رسید.

پرسرعت ترین اینترنت های جهان در اکتبر 2021

پرسرعت ترین اینترنت های جهان در اکتبر 2021

در بخش اینترنت موبایل امارات متحده عربی با میانگین سرعت دانلود 130.19 مگابیت بر ثانیه پرسرعت‎ترین اینترنت را برای مردم کشورش ارائه می‌کند. پس از امارات، نروژ، کره جنوبی، قطر، هلند، عربستان سعودی، بلغارستان، قبرس، سوئیس و استرالیا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

مانند ماه گذشته سنگاپور در اکتبر 2021 هم پرسرعت‌ترین اینترنت ثابت جهان را در اختیار داشت. میانگین سرعت در سنگاپور 188.11 مگابیت بر ثانیه ثبت شده است. پس از این کشور، تایلند، هنگ کنگ، شیلی، دانمارک، آمریکا، موناکو، چین، رومانی و ماکائو در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

پرسرعت ترین اینترنت های جهان در اکتبر 2021

تیمور شرقی با متوسط سرعت دانلود 5.17 مگابیت بر ثانیه کندترین اینترنت موبایل در سراسر جهان را دارد. ونزوئلا، افغانستان، فلسطین، غنا، تاجیکستان، سودان، بنگلادش، سومالی، ساحل عاج و بلاروس پس از آن در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در بخش اینترنت ثابت افغانستان با میانگین سرعت 1.70 مگابیت بر ثانیه کندترین اینترنت جهان را دارا است. کوبا، ترکمنستان، نیجر، یمن، سوریه، اتیوپی، سودان، گینه استوایی، سوازیلند و بروندی در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند.

جایگاه ایران در رتبه‌بندی اینترنت ماه اکتبر 2021

در بخش اینترنت موبایل ایران با میانگین سرعت دانلود 24.31 مگابیت بر ثانیه (3.04 مگابایت بر ثانیه) از میان 141 کشور جهان در رتبه 73 قرار دارد. در مقایسه با ما گذشته ایران سه پله سقوط کرده است.

در بخش اینترنت ثابت، سرعت اینترنت ایران 9.69 مگابیت بر ثانیه (1.21 مگابایت بر ثانیه) ثبت شده و با این عدد از میان 181 کشور جهان ایران با 2 پله سقوط در رتبه 143 قرار گرفته است.

به ما بگویید سرعت دانلود اینترنت شما تا چه اندازه با آمارهای ثبت شده تفاوت دارد؟ سرعت دانلود برای شما از این ارقام بالاتر است یا پایین‌تر؟

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *