فهرست بستن

لذت بازی با نمایشگرهای گیمینگ سامسونگ – غوطه‌ور در گیم

هر چه پیش رفتیم و گیمینگ از یک سرگرمی ساده تبدیل به یک حرفه و تخصص شد و هر چقدر که صنعت سخت‌افزار پیشرفته شد و قطعات قدرتمندتر و کارت گرافیک‌های پیشرفته‌تری تولید شدند، نیاز به یک نمایشگر حرفه‌ای تبدیل به یک ضرورت شد. نمایشگر به عنوان یک ابزار خروجی اهمیت ویژه‌ای دارد، چرا که در نهایت هر آنچه توسط قطعات ساخته و پرداخته شده باید درون یک صفحه به نمایش درآید. حال هر چه این خروجی کیفیت بالاتری داشته باشد، نتیجه لذت بخش تر است. گیمرها حاضرند مبالغ قابل توجهی هزینه کنند که مقداری کیفیت تصویر بهتری را در گیم‌ها دریافت کنند. اگر چه بسیاری برای رسیدن به این هدف به سراغ ارتقای کارت گرافیک می‌روند، اما حرفه‌ای‌ها خوب می‌دانند که بدون وجود یک نمایشگر قابل، هر تلاشی بی ثمر است. لذت بازی زمانی معنا پیدا می‌کند که یک نمایشگر گیمینگ واقعی در اختیار داشته باشید.

نمایشگرهای گیمینگ سامسونگ – هر آنچه که گیمرها نیاز دارند

با اینکه کنسول گیمرها اغلب از تلویزیون‌های معمولی به عنوان نمایشگر استفاده می‌کنند، اما PC گیمرها به خوبی به این موضوع واقفند که یک مانیتور هر چند معمولی در گیم به مراتب از تلویزیون‌های گران قیمت عملکرد بهتری دارند. این برتری در فاکتورهای مختلفی خود را نشان می‌دهد. در حالی که عموم کاربران صرفا به اندازه بزرگ پنل توجه می‌کنند. یک جنبه از چندین جنبه مهم یک نمایشگر که هر گیمری باید تمام آنها را در نظر بگیرد. سامسونگ به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده نمایشگر در جهان یکی از بازیکنان اصلی بازار نمایشگرهای گیمینگ محسوب می‌شود که تنوع بالایی از نمایشگرها را ارائه می‌دهد و قادر به پوشش دهی رنح متنوعی از کاربران با سطوح نیازی مختلف است.

لذت بازی با نمایشگرهای گیمینگ سامسونگ

غول کره‌ای دنیای فناوری جهان با سابقه درخشان و قدمت چندین و چند ساله در صنعت تولید تلویزیون و نمایشگر به خوبی نشان داده که چگونه قادر است با توسعه نمایشگرهای باکیفیت، چشمان هر کاربری را مجذوب خود کند. این کار را نه صرفا در تلویزیون‌های خود، بلکه با مانیتورهای گیمینگ شاخص خود نیز انجام داد و اثبات چگونه قادر است لذت بازی را برای گیمرها دو چندان کند. سامسونگ برای دستیابی به این هدف از تمام تجربه و نبوغ مهندسین خود استفاده کرد تا خیلی زود موفق به جلب توجه جامعه حرفه ای گیمرها شود. در ادامه به سراغ تعدادی از مهم ترین ویژگی‌های نمایشگرهای گیمینگ سامسونگ می‌رویم.

مانیتورهای منحنی سامسونگ – برند شماره 1 بازار نمایشگرها

یکی از جذاب‌ترین اتفاقاتی که سامسونگ با نمایشگرهای گیمینگ خود رقم زد، طراحی نمایشگرهایی با پنل‌های منحنی بود. کمپانی کره ای به اندازه کافی این کار را از راه درست انجام داد تا خود را به عنوان برند شماره 1 و سازنده پیشتاز مانیتورهای منحنی به بازار معرفی کند. اولین بار سامسونگ در سال 2015 به عنوان کمپانی، پنل‌های منحنی را در مانیتورهای مخصوص بازی استفاده کرد و باری دیگر خلاقیت و نوآوری خود را به رخ رقبا کشید. به واسطه همین پیشتازی، اکنون نمایشگرهای منحنی سامسونگ دارای بیشترین سهم بازار نمایشگرها و انتخاب اول گیمرها هستند.

لذت بازی با نمایشگرهای گیمینگ سامسونگ

سوالی که شاید برای بسیاری مطرح باشد این است که فلسفه خمیده بودن نمایشگر چیست و چه کاربردی دارد؟ در واقع پنل‌های منحنی نعمتی بزرگ برای گیمرها هستند. گیم در این نوع نمایشگرها با عمق خاصی اجرا می‌شود و به مراتب گیمرها را بیشتر در بازی غرق می‌کند. بدین ترتیب تمرکز گیمر بر روی بازی افزایش پیدا می‌کند. در عین حال در ساعات طولانی، فشار کمتری به چشم وارد می‌شود. مقدار شعاع نمایشگرهای منحنی معمولا نسبت به سایز پنل مختلف بوده و غالبا زمانی که سایز پنل افزایش می‌باید، محدوده شعاع افزایش می‌باید و در پنل‌های کوچک تر، شعاع کوچک تر می‌شود. همچنین سامسونگ به لطف کمتر کردن مقدار حواشی دور پنل، به مراتب بیشتر می‌تواند گیمر را در بازی محو کند.

لذت بازی با نمایشگرهای گیمینگ سامسونگ

تصاویر روان با پنل‌های پرسرعت

حال که با یک پنل منحنی گیمر به خوبی در بازی تمرکز می‌کند و قادر است ساعات طولانی مشغول گیم شود و کمتر احساس خستگی کند، لازم است پنل گیمینگ مورد نظر ما از لحاظ نمایش روان صحنه‌ها نیز ایده‌آل باشد. سامسونگ این کار را در نمایشگرهای گیمینگ خوب با پنل‌های سرعت بالا به خوبی انجام می‌دهد. وجود رفرش ریت 144 هرتزی در مانیتورهای گیمینگ سامسونگ باعث شده گیمرها صحنه‌های بازی را کاملا روان تجربه کنند. اتفاقی که در وضوح تصویر نیز نقش موثری دارد. در مقایسه با نمایشگرهای 60 هرتزی، پنل‌های 144 هرتزی صحنه‌ها را سریع تر و واضح تر به نمایش می‌گذارند. جزئیات در پنل‌های با نرخ بروزرسانی تصویر بالا به مراتب بیشتر نمایش داده می‌شوند. سامسونگ این امکان را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد که در صورت لزوم رفرش ریت نمایشگر را به آسانی به 60، 100 یا 120 هرتز کاهش دهند.

ویژگی‌هایی انحصاری برای گیمرها

یک نمایشگر PC قطعا فقط برای گیم استفاده نمی‌شود پس باید برای کارهای دیگر نیز مناسب و بهینه باشد. در حالی که شاید نتوان هر دو این‌ها را در آن واحد داشت. پس به یک حالت بازی نیاز داریم. حالتی که در زمان گیم همه مشخصه‌ها را به بهترین شکل برای تجربه ایده آل گیمینگ تنظیم کند. Game Mode در نمایشگرهای گیمینگ سامسونگ با تنظیم بهینه رنگ مشکی، کنتراست، میزان وضوح تصاویر و رنگ‌ها بر روی هر نوع سبک بازی این کار را به خوبی انجام می‌دهند. از دیگر ویژگی‌هایی که سامسونگ در نمایشگرهای گیمینگ خود اختصاصا برای گیمرها در نظر گرفته باید به قابلیت Law Input Lag Mode اشاره کرد که مدت زمان تاخیر بین دستگاه‌های ورودی و نمایشگر با به حداقل می‌رساند. Virtual Aim Point ویژگی دیگریست که برای عناوین تیراندازی لحاظ شده و هدف را در مرکز نمایشگر قرار می‌دهد تا هدف گیری دشمنان آسان تر شود.

لذت بازی با نمایشگرهای گیمینگ سامسونگ

خداحافظی با تصاویر بریده بریده

یکی از مهم ترین ویژگی‌هایی که یک نمایشگر گیمینگ خوب باید از آن بهره‌مند باشد، پشتیبانی از فناوری‌های اختصاصی شرکت‌های سازنده گرافیک برای بهبود کیفیت تصویر بازی هاست. در این زمینه انویدیا فناوری G-Sync و AMD فناوری FreeSync را در اختیار گیمرها قرار می‌دهند. پشتیبانی از این فناوری‌ها به نمایشگر بستگی دارد. معمولا نمایشگرهای گیمینگ از یکی از این فناوری‌ها پشتیبانی کنند و برخی نیز قابلیت پشتیبانی از هر دو را دارند. Samsung Odyssey G7 طبق بررسی‌های انجام شده بهترین نمایشگریست که از فناوری FreeSync پشتیبانی می‌کند. دارندگان کارت گرافیک‌های AMD با چنین نمایشگری به طور کلی از شر تصاویر بریده شده خلاص می‌شوند تا گیمینگ را فوق العاده روان تجربه کنند. این قابلیت در کنار رفرش ریت بالا یک مکمل منحصر به فرد است تا صحنه‌ها در بازی‌ها کیفیت خیره کننده‌ای داشته باشند.

کنتراست بالا – جایی برای پنهان شدن نیست

موضوعی که در نمایشگرهای معمولی می‌تواند باعث آزار هر گیمری شود، جزئیات کم در صحنه‌های تاریک است که در گیم برتری را به دشمنان می‌دهد. در اختیار داشتن نمایشگری با کنتراست بالا می‌تواند ورق را به سود شما برگرداند. به لطف کنتراست بسیار بالای مانیتورهای گیمینگ سامسونگ، دشمنان دیگر جایی برای پنهان شدن ندارند و دید واضحی در محیط بازی خواهید داشت. عمق رنگ مشکی در این نمایشگرها عمیق و سفیدی‌ها روشن تر هستند و سطح سایه‌ها در این بین بیشتر از مقدار معمول است.

لذت بازی با نمایشگرهای گیمینگ سامسونگ

مراقبت از چشم – وظیفه اصلی یک نمایشگر خوب

در نهایت یک نمایشگر گیمینگ خوب باید هوای چشمان گیمر را هم داشته باشد. نمایشگرها به خودی خود در طولانی مدت بر روی چشم فشار وارد می‌کنند و زمانی که دقت کاربر روی صفحه نمایش بیشتر می‌شود، این فشارها به چشم نیز افزایش می‌یابد. این اتفاق برای گیمری که در روز ساعات زیادی مشغول بازیست می‌تواند زیان‌های بیشتری به دنبال داشته باشد. اما خوشبختانه نمایشگرهای سامسونگ دارای حالت Eye Saver Mode هستند. این ویژگی میزان نور آبی نمایشگر را کاهش می‌دهد. نور آبی مسئول اصلی آسیب‌های صفحه نمایش به چشمان کاربر است و با کاهش سطح آن بسیاری از مشکلات حل می‌شود. در ادامه فناوری Flicker Free فلیکرهای خسته کننده و تحریک کننده تصویر را حذف می‌کند. در نتیجه گیمر می‌تواند مدت طولانی تری را بر روی بازی تمرکز کند و فشار خاصی به چشمانش وارد نشود.

لذت بازی با نمایشگرهای گیمینگ سامسونگ

لذت بازی با مانیتورهای گیمینگ

مانیتورهای گیمینگ از اتفاقات خوبی بودند که برای صنعت سخت افزاری بازی رخ داد و لذت بازی را برای گیمرها به حد کمال رساند. سازندگان بزرگی در این بازار فعالیت می‌کنند که سامسونگ یکی از محبوب‌ترین آنهاست و تنوع بسیار خوبی از نمایشگرهای گیمینگ را به کاربران ارائه می‌دهد. مانیتورهای مخصوص بازی اغلب قیمت بالایی دارند پس در انتخاب آنها باید هوشمندانه عمل کرد.

سامسونگ به عنوان یک سازنده خبره نمایشگر امتحان خود را پس داده و همین باعث اعتماد کاربران به این برند کره‌ای شده است تا همچون صنعت تلویزیون، در زمینه نمایشگر نیز در بین پرفروش‌ترین‌ها قرار گیرد. نمایشگرهای منحنی این برند از سال 2014 تاکنون پرفروش‌ترین‌های بازار بوده‌اند و در هر سال سامسونگ نسل‌های جدید را با ویژگی‌های بیشتر و کیفیت بالاتر روانه بازار کرده است. PC گیمرها به اهمیت بالای نمایشگر در تجربه گیمینگ واقف باشند، چرا که در نهایت همه چیز به چشمان شما ختم می‌شود و هر چه کیفیت بصری بالاتر باشد، لذت گیمینگ نیز بیشتر خواهد شد.

نمایشگرهای وضوح بالا 2021 سامسونگ معرفی شدند

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *