فهرست بستن

قیمت پایین‌تر؛ برگ برنده پردازنده‌های نسل یازدهمی اینتل

برای مدت طولانی پردازنده‌های AMD Ryzen به عنوان یک جایگزین ارزان قیمت‌تر برای پردازنده‌های Core اینتل شناخته می‌شدند و کسانی سراغ آنها می‌رفتند که نمی‌خواستند زیاد هزینه کنند. اما حالا Ryzen به پیشرفته‌ترین و نوآورانه‌ترین پردازنده‌های دنیا تبدیل شده است و دیگر نمی‌توان انتظار قیمت پایین‌تر را داشت. خبر خوب اینکه ممکن است اینتل با قیمت گذاری نسل یازدهم از پردازنده‌های Core خود به جنگ Ryzen برود.

احتمالاً می دانید قیمت پردازنده‌های Ryzen 5000 نسبت به نسل قبل (فعلی) 50 درصد افزایش یافته است. هرچند برخی این موضوع را ناشی از سودجویی AMD می‌دانند، اما برخی هم می گویند هزینه تولید پردازنده و به‌کارگیری فناوری‌های ساخت تراشه روز دنیا موجب هزینه ساخت بالاتر شده است.

با توجه به افزایش قیمت پردازنده‌های Ryzen، ممکن است بسیاری از خریداران بر سر دوراهی انتخاب Ryzen یا Core قرار بگیرند و ظاهراً این درست جایی است که اینتل با قیمت گذاری پردازنده‌های نسل یازدهمی Rocket Lake-S خود وارد رقابت می‌شود.

untitled-1.png

بر اساس ادعای یک افشاگر شناخته شده، ممکن است قیمت گذاری بهتر؛ نقطه قوت پردازنده‌های نسل یازدهمی Rocket Lake-S و گزینه اینتل برای رقابت با پردازنده های AMD Ryzen 5000 باشد. طبق ادعای Leaker Raichu، هر دو پردازنده‌های Core i9 و Core i7 اینتل دارای 8 هسته پردازشی و قابلیت Hyper-threading خواهند بود.

این افشاگر ادعا کرده با نسل یازدهم دست کم شاهد یک مدل پردازنده Core i7 اینتل با قیمت زیر 400 دلار خواهیم بود که می‌تواند حدود 349 یا 349 دلار باشد. در صورتی که این ادعا درست باشد، چنین پردازنده‌ای به طرز چشمگیری ارزان‌تر از مدل 449 دلاری AMD Ryzen 7 5800X خواهد بود که برای بسیاری از خریداران قابل چشم پوشی نیست.

همچنین ادعا شده پردازنده‌های Core i5 نسل یازدهمی داری 6 هسته پردازشی با قابلیت Hyper-threading هستند و با قیمت گذاری زیر 300 دلار، پردازنده 299 دلاری Ryzen 5 5600X رقیب را به چالش خواهند شد.

فراموش نکنید این اطلاعات صرفاً شایعه هستند و هنوز هیچ منبع موثقی آن را تأیید نکرده است. با این حال در صورتی که اینتل به قیمت گذاری بهتر برای رقابت با پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 متوسل شود، ممکن است همه چیز به نفع خریداران تمام شود.

حالا باید منتظر ماند و دید این بار اینتل به گزینه ارزان‌تر تبدیل می‌شود؟

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *