قدرت گرافیکی Exynos 2200 حتی از کنسول Xbox One هم بیشتر است!

از مدت‌ها پیش آوازه تراشه SOC قدرتمند سامسونگ بین رسانه‌ها و رقبا پیچیده است؛ غول فناوری کره‌ای به زودی با Exynos 2200 توازن بازار را برهم خواهد زد. تراشه‌ای قدرتمند که می‌تواند توانی مشابه با یک کنسول بازی را به گوشی‌های هوشمند تزریق کند.

شرکت سامسونگ در حال کار بر روی یک تراشه جدید موسوم به Exynos 2200 است که این روزها در چند نوبت، شاهد انتشار برخی از مشخصات فنی آن بوده‌ایم. Exynos 2200 که قلب تپنده پرچمداران سامسونگ خواهد بود، در بخش گرافیک با کمپانی AMD همکاری می‌کند. ماحصل همکاری Samsung و AMD، استفاده از ریزمعماری گرافیکی RDNA 2 در Exynos 2200 است.

آخرین اخبار از این SOC توانمند حاکی از آن است که Exynos 2200 از شش هسته RDNA 2 بهره می‌برد؛ این مقدار از هسته‌های RDNA 2 توانی بسیار بالا را در بخش پردازش‌های گرافیکی به همراه دارند. برای درک بهتر به سراغ یک مثال خواهیم رفت؛ به عنوان مثال کنسول Steam Deck که برای اجرای بازی‌های روز و AAA تا چند سال آتی طراحی شده است، از 8 هسته RDNA 2 بهره خواهد برد.

EX-1.jpeg

این منبع اضافه می‌کند که قدرت پردازنده گرافیکی Exynos 2200 از کنسول Xbox One نیز بیشتر بوده و می‌تواند بازی‌های روز را با جزئیات گرافیکی بالا رندر کند. با این وجود نباید مسئله فرکانس و توان حرارتی را نیز فراموش کرد. کنسول Valve Steam Deck برای خنک سازی SOC خود به یک فن و هیت سینک کوچک متکی است؛ این در حالی است که استفاده از چنین خنک کننده‌ای برای گوشی‌های گلکسی ممکن نیست.

با کاهش فرکانس کاری، Exynos 2200 می‌تواند قدرتی معادل 66 تا 75 درصد از توان تراشه کنسول Valve Steam Deck را ارائه دهد که همچنان رقمی بسیار بالا برای یک تراشه SOC به شمار می‌رود. تراشه کنسول Xbox One دارای توان پردازشی 1.3 ترافلاپ در ثانیه است؛ این مثال هم می‌تواند قدرت بالای SOC جدید اگزینوس را نمایش دهد. Exynos 2200 برای اجرای بازی‌های AAA کاملاً کافی است!

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *