فهرست بستن

قابلیت Security Checkup برای افزایش امنیت کاربران اینستاگرام معرفی شد

اینستاگرام از قابلیت جدیدی به نام Security Checkup رونمایی کرده که به ایمن نگه داشتن حساب کاربری افراد کمک می‌کند. با استفاده از این ابزار امکان بررسی موارد امنیتی حساب کاربری افراد فراهم شده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

اینستاگرام اعلام کرده که کاربران با استفاده از ابزار Security Checkup می‌توانند صحت ایمیل، شماره تلفن و اطلاعات پروفایل خود را بررسی و هر کدام از آن‌ها را ویرایش کنند.

البته هنوز قابلیت احراز هویت دومرحله‌ای یا همان ۲FA به این ابزار اضافه نشده ولی احتمال می‌رود تا چند هفته آینده این قابلیت هم به Security Checkup اضافه شود. همچنین به زودی امکان احراز هویت با استفاده از حساب کاربری واتساپ در دسترس کاربران اینستاگرام قرار می‌گیرد.

به عبارت دیگر با استفاده از ابزار Security Checkup می‌توانید ببینید اخیراً چه دستگاه‌هایی وارد حساب شما شده‌اند، چه آدرس ایمیل و شماره تلفنی به حساب‌ شما متصل است و در صورت نیاز اطلاعات پروفایل خود را تغییر دهید.

سیستم احراز هویت توسط واتساپ شبیه احراز هویت با پیامک بوده و این یعنی هر وقت که بخواهید وارد حساب کاربری خود شوید باید کدی را که اینستاگرام به حساب واتساپ شما ارسال می‌کند را وارد اپلیکیشن کنید.

اینستاگرام گفته که در ماه‌های اخیر شاهد افزایش فعالیت‌های سودجویان و کلاهبرداران برای دریافت اطلاعات حساب کاربری افراد از جمله گذرواژه بوده بدین‌صورت که افراد سودجو با ارسال پیام‌هایی خود را به جای اینستاگرام معرفی کرده و با ادعای اینکه حساب کاربری شما در معرض خطر مسدود شدن قرار دارد از شما تقاضای اطلاعات حسابتان را داشته باشند.

در همین رابطه بخوانید:

استفاده هم‌زمان از یک حساب واتساپ روی چند دستگاه ممکن شد
– امکان اشتراک ویدیوهای ۳ دقیقه‌ای کاربران تیک‌ تاک در آینده‌ای نزدیک؛ تنور رقابت بین شبکه‌های اجتماعی گرم‌تر می‌شود؟
– قابلیت مخفی کردن شمارنده لایک در اینستاگرام و فیسبوک رسماً راه‌اندازی شد
– احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام با استفاده از واتساپ ممکن می‌شود

اینستاگرام تاکید کرده از طریق دایرکت به هیچ حساب کاربری پیام ارسال نمی‌کند بلکه پیام‌های اینستاگرام در زبانه‌ای موسوم به Emails from Instagram در منوی تنظیمات اپلیکیشن به نمایش در می‌آید. این شبکه اجتماعی از کاربران درخواست می‌کند که پیام‌ها و کاربران مشکوک را به اینستاگرام گزارش دهند.

این شرکت همچنین از آپدیت بزرگی برای Support Inbox خبر داده که اطلاعات لازم درباره گزارش‌ها را در اختیار صاحبان پیج قرار داده و اگر پستی مغایر با قوانین اینستاگرام داشته باشند را به آن‌ها اعلام می‌کند.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *