قابلیت Audio Only لایو اینستاگرام – شروع حمله به سمت Clubhouse

نرم افزار Clubhouse در کمتر از چند ماه تبدیل به یکی از کاربردی‌ترین نرم افزارهای موجود در اینترنت شد و افراد زیادی با استفاده از آن درحال صحبت کردن با دوستان و آشنایان خود هستند. این برنامه با استفاده از استریم صدای شما برای فرد مقابل، یک حالت Voice Call اما با قابلیت جمعی را فعال کرده است و از آن می‌توان برای پادکست و مواردی مشابه به پادکست که تنها نیاز به صدا دارند استفاده کرد. حال قابلیت Audio Only لایو اینستاگرام سعی کرده است تا تبدیل به یک رقیب برای این نرم افزار شود.

اینستاگرام یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی دنیا است که تمام دنیا درحال استفاده از آن هستند. به همین دلیل در صورت اضافه شدن یک قابلیت در این برنامه، تعداد افراد استفاده کننده از آن بالاتر از نرم افزار اصلی خواهند بود. قبلا شاهد اضافه شدن قابلیت Reels در اینستاگرام برای مقابله با تیک تاک بودیم و حالا توسعه دهندگان این برنامه سعی کرده‌اند تا با آوردن قابلیت Audio Only لایو اینستاگرام به جنگ با Clubhouse بروند. این ویژگی اینستاگرام به شما امکان قطع کردن تصویر خود در هنگام لایو را می‌دهد و با قطع کردن تصویر، تنها صدای شما به صورت لایو برای دیگران استریم خواهد شد.

نرم افزار ClubHouse

البته ساز و کار این قابلیت همانند Clubhouse نیست و هر کسی قادر به جوین شدن در لایو نمی‌باشد. با این حال اگر اینستاگرام بخواد وارد رقابت با Clubhouse شود، باید منتظر اضافه شدن چنین ویژگی برای اضافه کردن دیگر افراد به لایو بدون نیاز به اجازه یا حرکت خاصی را انتظار داشته باشیم. لایو اینستاگرام درحال حاضر این امکان را به کاربران خود داده است تا بتوانند با ارسال درخواست و قبول شدن درخواست توسط فرد مورد نظر، وارد لایو آن شوند اما تعداد لایو اینستاگرام محدود است و به گستردگی Clubhouse نمی‌باشد. از این لحاظ باید دید اینستاگرام چه واکنشی نسبت به این موضوع نشان خواهد داد.

بیشتر بخوانید: ویژگی لایو 4 نفره در اینستاگرام اضافه شد – رقابت با ClubHouse

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *