فهرست بستن

قابلیت پیش‌بینی متن به مایکروسافت ورد اضافه می‌شود

مایکروسافت در خبری اعلام کرده که قابلیت پیش‌بینی متن را از ماه آینده میلادی (مارس) به نسخه ویندوز نرم‌افزار ورد اضافه می‌کند. این قابلیت در حال حاضر برای ۵۰ درصد از کاربران Windows Beta Channel که از نسخه 2010 Build 13301.20004 یا بالاتر استفاده می‌کنند در دسترس است، و تا چند وقت دیگر در اختیار نرم‌افزار ورد از مجموعه محصولات وب مایکروسافت 365 به جز مایکروسافت 365 بیزینس، مایکروسافت 365 F3 و مایکروسافت 365 A1 قرار می‌گیرد.

قابلیت پیش‌بینی متن که فقط روی متون انگلیسی عمل می‌کند، بر اساس محتوای متن و مدل‌های یادگیری ماشینی می‌تواند حدس بزند که کلمه بعدی مدنظر شما چیست و همزمان با فشار دکمه‌های کیبورد آن‌ها را به شما پیشنهاد کند. این قابلیت با افزایش سرعت نگارش باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود. به‌علاوه، قابلیت مذکور اشتباهات املایی و دستوری را کاهش می‌دهد و در طول زمان بسته به سبک نگارش شما یاد می‌گیرد که بهترین پیشنهادها را ارائه کند.

مایکروسافت درباره نحوه عملکرد این قابلیت می‌گوید که کافی است نوشتن را در ورد شروع کنید. با این کار پیش‌بینی‌ها مثل تصویر زیر خود به خود ظاهر می‌شوند. به محض نمایش پیش‌بینی‌ها می‌توانید با فشار دادن دکمه Tab آن‌ها بپذیرید یا با دکمه Esc آن‌ها را رد کنید.

IraniCard

مایکروسافت می‌گوید این فناوری اطلاعات شما را فاش نمی‌کند. قابلیت پیش‌بینی متن با کمک مدل‌های یادگیری ماشینی عمل می‌کند و بسته به متنی که می‌نویسید به شما پیشنهاد می‌دهد. محتوای متون کاربر توسط هیچ کس دیده نمی‌شود، مگر این که خود فرد اجازه بدهد تا فعالیت‌هایش به عنوان بازخورد و برای بهبود این سیستم در اختیار مایکروسافت قرار بگیرد.

قابلیت پیش‌بینی متن علاوه بر ورد در نرم‌افزار Outlook هم ارائه خواهد شد. این سرویس از طریق آدرس Outlook.com و اپلیکیشن وب Outlook به دست کاربران آمریکای شمالی مایکروسافت می‌رسد. همچنین ۵۰ درصد از کاربران Windows Beta Channel که از نسخه 2010 Build 13301.20004 یا بالاتر استفاده می‌کنند به این ویژگی دسترسی پیدا خواهند کرد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *