فهرست بستن

قابلیت مکان یابی اعضای خانواده به دستیار هوشمند گوگل (GA) اضافه شد

دستیار صوتی گوگل موسوم به Google Assistant هم‌اکنون یکی از محبوب‌ترین دستیارهای هوشمند بوده و توسط اکثر محصولات دیجیتال مانند اسمارت‌فون‌ها و اسپیکرهای هوشمند پشتیبانی می‌شود. در همین راستا گوگل اخیراً ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه نموده که بیشتر بر خانواده تمرکز دارند و به نمایشگرهای هوشمند مربوط می‌شوند.

اولین قابلیت جدید دستیار هوشمند گوگل «یادداشت‌های خانواده» (Family Notes) است. کاربران هم‌اکنون می‌توانند یادداشت‌های سریع یا لیست انجام امور (to-Do List) را روی صفحه نمایشگر هوشمند خانه قرار دهند. این یادداشت‌ها را می‌توان به عنوان یک ویجت هشدار دهنده تلقی کرد.

Google-Assistant-Sticky-Notes.jpg

گوگل اخیراً به قابلیت «زنگ خانواده» (Family Bell) که چند ماه پیش معرفی کرد نیز صداها و آهنگ‌های بیشتری اضافه کرده است. این قابلیت به دستگاه‌های خانه‌ی هوشمند (Smart Home) چون اسپیکرهای هوشمند اجازه می‌دهد زمان‌های خاص مانند زمان خواب، صبحانه و مدرسه را با صداهای مختلف به اعضای خانواده هشدار دهند. هم‌اکنون افزون بر به صدا درآوردن آهنگ خاص، اسپیکر یا نمایشگر هوشمند خانه، موضوع هشدار را به صورت صوتی بیان هم می‌کند.

google-assistant-family-bell.jpg

لازم به ذکر است که این قابلیت برای روزهای تعطیل گزینه‌ی بی‌صدا کردن تمام هشدارها را نیز دارد و می‌توان Family Bell را برای یک دستگاه خاص نیز شخصی‌سازی کرد.

اما ویژگی جذابی که اخیراً به GA افزوده شده، قابلیت مکان‌یابی اعضای خانواده توسط این دستیار هوشمند است. اعضای خانواده هم‌اکنون می‌توانند با دستور صوتی Hey Google, Where is my family? از دستیار هوشمند خانه‌ی خود سوال کنند: «خانواده من کجا هستند؟» و سپس دستیار هوشمند گوگل آخرین موقعیت مکانی (Location) تمام افراد خانواده را در گوگل مپ (Google Maps) نشان می‌دهد.

Hey-Google-Family.jpg

برای استفاده از این ویژگی لازم است تمام اعضای خانواده به «اکانت خانواده گوگل» (Family Account) متصل باشند و اجازه‌ی به اشتراک گذاری موقعیت مکانی را در گوگل مپ فعال کنند.

در این رابطه بخوانید:

– گوشی‌های هوشمند به مترجم زنده دستیار صوتی گوگل مجهز می‌شوند
– Siri، الکسا یا Google Assistant؛ کدام دستیار هوشمند عملکرد بهتری دارد؟
– قصه شب برای کودکان؛ جدیدترین قابلیت دستیار هوشمند گوگل

از دیگر قابلیت‌های دستیار هوشمند گوگل می‌توان به ویژگی روایت تعاملی داستان برای کودکان (با دستور صوتی: Hey Google, tell me a story) و قابلیت بازی‌های آموزشی (با دستور صوتی: Hey Google, what can I learn with my family?) اشاره کرد.

Google-Assistant-interactive-stories.jpg

نظر شما در مورد قابلیت‌های جدید Google Assistant چیست، آیا شما هم از دستیار هوشمند گوگل استفاده می‌کنید یا خیر؟

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *