فهرست بستن

فیل اسپنسر: هزینه خرید بتزدا بدون نیاز به عرضه عناوین آینده برای PS5 بازخواهد گشت

چه این اتفاق طبق میل گیمرها باشد یا نباشد، به زودی استودیوی بزرگ بتزدا به خانواده مایکروسافت ملحق خواهد شد تا ردموندی‌ها صاحب امتیاز عناوین ارزشمندی، از سری Elder Scrolls گرفته تا Dishonored شوند. مدتی از اعلام رسمی خبر تصاحب کمپانی ZenimMax Media توسط مایکروسافت می‌گذرد و ردموندی‌ها با این معامله را با 7.5 میلیارد دلار نهایی کردند. این سوال برای کاربران پیش می‌آید که مایکروسافت از چه طریق هزینه خرید بتزدا را به کمپانی بازخواهد گرداند؟ رئیس ایکس باکس در این باره اظهار نظراتی داشته است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

این موضوع که برخی از عناوین میان پلتفرمی استودیو بتزدا مانند Elder Scrolls 6 یا Starfield در آینده چه سرنوشتی خواهند داشت هنوز مشخص نیست اما امروز فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس در مایکروسافت نمایی از فلسفه کمپانی در این مورد اختیارمان قرار داده است. زمانی که Kotaku از اسپنسر پرسیده که آیا مایکروسافت قادر است هزینه صرف شده برای خرید بتزدا را که 7.5 میلیارد دلار بوده، بدون آنکه نیاز باشد عناوینی مانند Elder Scrolls 6 را برای پلی استیشن منتشر کند به دست آورد فیل اسپنسر پاسخ مثبت به این سوال داده است.

هزینه خرید بتزدا چگونه برای مایکروسافت جبران خواهد شد؟

نکته جالب است که اسپنسر در ادامه پاسخ به این سوال می‌گوید، مایکروسافت برای آنکه بازی های بتزدا را از کاربران پلی استیشن دریغ کند و کاربران این کنسول از بازی‎های بزرگ بتزدا محروم شوند، این استودیو را خریداری نکرده است. مایکروسافت نه تنها نمی‌خواهد که کاربران کمتری قادر به اجرای بازی‌ها باشند، بلکه خواستار این است کاربران بیشتری به اجرای بازی‌ها بپردازند.

اسپنسر مشخصا قصد داشته یک پاسخ صریح و روشن به سوالی که از شده بدهد اما طبیعتا کلمات وی تاثیری بر آینده بتزدا، عناوین این استودیو یا بازی‌های انحصاری ایکس باکس و ویندوز نخواهد گذاشت. به هر حال وضعیت مالی مایکروسافت به گونه‌ای نیست که برای جبران این مقدار، دست به حرکتی بزند که مورد انتقاد میلیون ها گیمر پلی استیشن قرار بگیرد. دست کم این موضوع بسیار بعید است برای عناوین Starfield، Elder Scrolls 6 یا حتی Fallout 5 بیفتد.

اگر چه بعید است مایکروسافت بخواهد عناوین بتزدا را خیلی زود در انحصار پلتفرم خود در بیاورد، اما وقوع این اتفاق در آینده بعید نیست. شاید کمپانی برای افزایش فروش کنسول‌های خود دست به چنین کاری بزند. چیزی که فعلا بیشتر از همکاری مایکروسافت و استودیوی جدیدش بتزدا انتظار می‌رود، تقویت کتابخانه بازی‌های سرویس ایکس باکس گیم پس است. وضعیت آینده را شرایط تعیین خواهد کرد و هنوز نظری نمی‌توان داد.

بیشتر بخوانید: سرنوشت بازی های بتزدا بعد از تصاحب توسط مایکروسافت چه می شود؟

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *