فهرست بستن

فیلم برداری ProRes در آیفون ۱۳ پرو مدل ۱۲۸ به رزلوشن FHD محدود است

اپل با iPhone 13 تلاش می کند تا صدرنشینی خود در دنیای فیلم برداری موبایل را حفظ کرده و ارتقا دهد. دو قابلیت Cinematic mode و فیلم برداری ProRes به این عنوان کمک می کنند که دومی در آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پر مکس یافت می شود. با این حال به نظر می رسد که در همان مدل ها هم محدودیت وجود دارد. در وب سایت رسمی اپل آمده است که فیلم برداری ProRes در آیفون ۱۳ پرو مدل ۱۲۸ به رزلوشن FHD محدود است.

محدودیت فیلم برداری ProRes در آیفون ۱۳ پرو مدل ۱۲۸ گیگابایت

آیفون ١٣ پرو و آیفون ١٣ پرو مکس با A15 Bionic و نمایشگر ١٢٠ هرتز معرفی شدند!

همانطور که در اسکرین شات زیر از وب سایت رسمی Apple می بینید، به وضوح گفته شده است که در مدل ۱۲۸ گیگابایت iPhone 13 Pro (و Pro Max) فیلم برداری ProRes به رزلوشن FHD و ۳۰ فریم برثانیه محدود است. در مدل های بالاتر که شامل ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت یا ۱ ترابایت حافظه داخلی می شود این دستگاه می تواند با رزلوشن 4K و نرخ ۳۰ فریم برثانیه فیلم برداری ProRes را ارایه دهد.

محدودیت فیلم برداری ProRes در آیفون ۱۳ پرو مدل ۱۲۸ گیگابایت

محدودیت فیلم برداری ProRes در آیفون ۱۳ پرو مدل ۱۲۸ گیگابایت

دلیل این موضوع هنوز رسما مشخص نیست اما خب می تواند چند حدس ساده داشت که هر دو مربوط به نوع حافظه داخلی و حافظه رم مدل پایه iPhone 13 Pro و مدل Pro Max می شود. شاید به این موضوع توجه نکرده باشید که در برخی گوشی ها یا حتی تبلت ها و به صورت کلی هر دستگاهی که حافظه رم یا حافظه داخلی دارد، مدل های با ظرفیت بالاتر از نمونه های سریع تر بهره می برند.

حافظه رم کمتر یا کندتر در آیفون ۱۲ پرو مدل ۱۲۸ گیگابایت؟ دلیل چیست؟

هنوز مشخص نیست که درباره آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس مسئله درباره سرعت حافظه داخلی و حافظه رم مدل ۱۲۸ گیگابایت یا شاید حتی مربوط به میزان حافظه رم این مدل می شود. اپل سابقه استفاده از حافظه رم کمتر در مدل های با حافظه داخلی کمتر را دارد که البته موضوع عجیبی نیست اما چون این شرکت هیچ وقت درباره حافظه رم موبایل های خود شفاف نیست، فعلا مشخص نیست که دلیل این است یا نه.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این محدودیت باید وجود می داشت؟! همچنین بد نیست بدانید که قابلیت ProRes آیفون ۱۳ پرو در لحظه عرضه در دسترس نیست و بعدا با آپدیت به آن اضافه می شود.

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *