فهرست بستن

فیلم‌های آینده گودزیلا می‌توانند پر از هیولاهای کلاسیک و وحشتناک این سری باشند

ایرانسل

یک جمله در فیلم سینمایی گودزیلا: سلطان هیولاها (Godzilla: King of the Monsters) در را روی هیولاهای دیگر استودیو توهو (سازنده این فرنچایز) باز و معرفی آنها به فیلم‌های MonsterVerse کمپانی Legendary Pictures (سازنده آمریکایی فیلمهای جدید گودزیلا) میسر کرد؛ آنجایی که یکی از کاراکترها گفت «۱۷ هیولا بلکه بیشتر در این دنیا وجود دارند.»

درست است که Legendary Pictures تنها حقوق تعداد اندکی از هیولاهای موجود در جهان گودزیلا را در اختیار دارد، اما اگر تعداد بیشتری از آنها در اختیارشان قرار بگیرد، معرفی آنها در فیلم‌های آینده این دنیا کار دشواری نخواهد بود.

تاکنون، چهار هیولای توهو؛ گودزیلا، رودان، ماترا و گیدوراشاه، در MonsterVerse پدیدار شده‌اند و در فیلم بعدی گودزیلا در برابر کونگ (Godzilla vs. Kong) حداقل یک هیولای دیگر نیز به این فهرست اضافه می‌شود.

در رویارویی پیش رو میان گودزیلا و کونگ احتمالاً مکاگودزیلا (گودزیلا آهنی) را نیز خواهیم دید که حضورش در فیلم پیش‌از این لو رفته است. گیدورا نیز احتمالا بازخواهد گشت (باتوجه به صحنه پایانی فیلم قبلی گودزیلا) سایر تایتان‌های (هیولاهای) استودیوی Legendary، اورجینال هستند.

گودزیلا

چهار تایتان، سکولا، بهیموث، متوشالح و موتوی سوم، همگی در سلطان هیولاها ظاهر شدند و چند تایتان دیگر تنها نامشان در برخی سکانس‌های فیلم قابل رؤیت بود. این هویلاهای جدید همگی از خدایان و هیولاهای افسانه‌ای الهام گرفته‌اند.

در فیلم سینمایی قبلی گودزیلا هیولاهای شناخته‌شده در MonsterVerse هفده عدد اعلام شد اما کارگردان مایکل دووگرتی تأیید کرده است که این تعداد، هیولاهای توهو را که بعداً ممکن است حضور پیدا کنند زیر سؤال نمی‌برد.

در حقیقت، فیلم عمل برعکس آن را انجام می‌دهد. در فیلم، دکتر سریزاوا (کن واتانابه) به تعداد تایتان‌ها به‌صورت «17 و بیشتر» اشاره می‌کند.

نحوه بیان این جمله مهم است زیرا همان‌طور که دووگرتی توضیح داد، بدین معناست که بشریت تقریباً هرماه در حال کشف تایتان‌های در خواب فرورفته هستند.

بیشتر بخوانید:

کارگردان گفته بااینکه آنها دوست داشتند از شخصیت‌های بیشتری از توهو در سلطان هیولاها استفاده کنند، اما انجام آن هزینه هنگفتی را در برداشت.

درنتیجه تصمیم گرفته شد که در فیلم به‌منظور شفاف‌سازی آنکه تایتان‌های MonsterVerse بیش از 17 است این جمله به فیلم اضافه شود.

به‌عبارت‌دیگر، فیلم‌های آینده گودزیلا می‌تواند موجوداتی چون انگویروس، تایتانوسورس و باراگون را از دنیای گودزیلا ژاپنی در خود جای دهند بدون نیاز به تغییر داستان دنباله گودزیلا.

سازنده این فیلم‌ها همچنین از هیولاهایی چون گیگان و شاه سزار به‌عنوان تایتان‌هایی نام برد که احتمال پنهان بودنشان در MonsterVerse وجود دارد.

گودزیلا

حتی اگر تنها هیولای متعلق بهجهان سینمایی توهو در فیلم گودزیلا در برابر کونگ، مکاگودزیلا (گودزیلا آهنی باشد، شرح وضعیت تایتان‌ها در فیلم سلطان هیولاها احتمالات بسیاری را برای آینده به وجود می‌آورد.

تا زمانی که گودزیلا 3 ساخته شود؛ (اگر ساخته شود) شخصیت اصلی این فیلم ممکن است چندین پایگاه در سرتاسر سیاره دایر کند تا بتواند تمامی کشفیات جدیدش را تحت نظر بگیرد.

و اگر مونارک (کاراکتر داخل فیلم) به‌صورت منظم موفق به کشف تایتان‌های جدید شود، نمی‌توان گفت این تعداد تا چه مقدار افزایش می‌یابد. حتی احتمال دارد در اعماق زمین توخالی تایتان‌هایی سکنی گزیده باشند و تا وقتی‌که مونارک تونل‌ها را کاملاً جستجو نکند موفق به کشف آنها نشود.

بعضی از آنها می‌توانند تایتان‌های جدید و تازه طراحی شده خود استودیو آمریکایی باشند، در حالی که باقی‌مانده آنان می‌توانند از میان چهره‌های آشنا از فیلم‌های قدیمی‌تر گودزیلا وارد این جهان شوند. با این روش MonsterVerse می‌تواند از اشاره به انگویروس در سلطان هیولاها استفاده کند و به‌سوی موضوع جذابی همچون جزیره هیولای (Monster Island) توهو قدم بردارد تا در آنجا گودزیلا را با گیگان روبه‌رو کند. جزیره هیولا در واقع جزیره‌ای است که در فیلم‌های ژاپنی گودزیلا وجود داشته و پر از هیولاهای وحشتناک است و نبردهای عظیمی را در خود جای داده است.

بیشتر بخوانید:

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *