فهرست بستن

فناوری NVIDIA DLSS 2.1 برای بازی‌های 8K و نجات هدست‌های واقعیت مجازی آمد

فناوری NVIDIA DLSS یکی از بهترین تکنولوژی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری عمیق، با هدف بالا بردن نرخ فریم در رزولوشن‌های بالا است که اینک «انویدیا» خبر توسعه نسخه جدید آن، موسوم به DLSS 2.1 را برای اهداف و حتی رزولوشن 8K داده است. با بالاترین نرخ فریم در رزولوشن بالا بازی کنید.

فناوری NVIDIA Deep Learning Super Sampling، به اختصار DLSS، یک تکنیک یادگیری عمیق است که توسط انویدیا طراحی شده و با استفاده از هوش مصنوعی، به ارتقاء نرخ فریم اقدام می‌کند. برای استفاده از این فناوری، نیازمند پشتیبانی آن توسط بازی‌ها هستیم که در بسیاری از عناوین، این پشتیبانی لحاظ شده است. این فناوری به هسته‌های Tensor موجود در پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 20/30 متکی بوده و امکان بهبود عملکرد، تا 70 درصد را فراهم می‌سازد.

NVIDIAD-2.jpg

کمپانی انویدیا به تازگی اعلام کرده است که DLSS 2.1 را با هدف سازگاری با واقعیت مجازی (VR) و پشتیبانی از رزولوشن 8K طراحی کرده است. فناوری DLSS 2.1 ضمن اضافه کردن ویژگی‌های یاد شده، از وضوح پویا نیز بهره می‌برد. کارت‌های گرافیک جدید انویدیا از جمله RTX 3090، امکان رندر بازی‌ها در رزولوشن 8K را دارا هستند. از همین رو DLSS 2.1 می‌تواند در بهبود و افزایش نرخ فریم، با استفاده از یادگیری عمیق و هوش مصنوعی مؤثر باشد.

NVIDIAD-1.jpg

از سوی دیگر، هدست های واقعیت مجازی نیز با DLSS 2.1 بدون کمبود فریم، شما را در بازی‌های VR غرق خواهند کرد. بسیاری از هدست های واقعیت مجازی به 90 فریم در هر چشم قانع هستند؛ با این وجود مدل‌هایی نظیر Valve Index، دارای فرکانس 144 هرتز هستند. DLSS این امکان را به سیستم می‌دهد که با رندر نیمی از رزولوشن ارائه شده، به صورت هوشمندانه اقدام به ارتقاء نرخ فریم کرده و این در حالی است که در کیفیت و جزئیات بالا، هیچ خللی وارد نخواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *