فهرست بستن

فرکانس 3400 مگاهرتزی Snapdragon 865 Plus در ROG Phone 3

زمانی که کوالکام به شکل رسمی از سیستم روی چیپ جدید SD 865 Plus رونمایی کرد که به غیر از فرکانس بالاتر نکات دیگری مانند پشتیبانی از WiFi 6E و بلوتوث 5.2 نیز وجود دارند. یکی از نکاتی که کوالکام در این به آن اشاره‌ای نداشته اما اینجاست که جدیدترین چیپست کمپانی در صورت پایین نگه داشتن حرارت می‌تواند به فرکانس بالاتری نیز دست یابد. حالا اسمارت فون به تازگی معرفی شده Asus ROG Phone 3 فرکانس 3400 مگاهرتزی Snapdragon 865 Plus را به نمایش گذاشته است.

تصویری که توسط افشاگر Digital Chat Station به اشتراک گذاشته شده پتانسیل واقعی Snapdragon 865 Plus را تا زمانی که سیستم حرارتی اسمارت فون بتواند گرما را به خوبی دفع نماید، نشان می‌دهد. در تصویر شاهد هستیم که هسته Prime Core با سرعت 3.10 گیگاهرتز استاندارد به کلاک 3.40 گیگاهرتزی دست یافته در حالی که حرارت آن تنها 36 درجه سانتی گراد می‌باشد. یک نتیجه فوق العاده که نشان می‌دهد این چیپست شاید در پرچمدارانی با خنک کنندگی ضعیف‌تر نیز بسیار قدرتمند ظاهر شود.

فرکانس 3400 مگاهرتزی Snapdragon 865 Plus

برخی از نسخه‌های Galaxy Note 20 احتمالا از Snapdragon 865 Plus بهره می‌برند و شاید حتی اگر این مدل‌ها خنک کننده قدرتمندی مانند ROG Phone 3 را نیز در اختیار نداشته باشند باز هم هسته Prime Core حاضر در این مجموعه با حفظ دمای مناسب به فرکانس بالایی دست یابد. البته که در آن حالت شاید پردازنده به این اندازه خنک نباشد.

فرکانس 3400 مگاهرتزی Snapdragon 865 Plus

جدیدترین اطلاعات همچنین نشان می‌دهند که پتانسیل اورکلاک Snapdragon 865 Plus شاید فضا را برای قابلیت‌های اورکلاک Snapdragon 875 آماده می‌کند. در نظر داشته باشید که Snapdragon 875 با لیتوگرافی 5 نانومتری تولید خواهد شد که بهره وری بالاتر برای کارایی بیشتر را وعده می‌دهد. البته در این میان لازم به ذکر است که فعلا نمی‌دانیم نرم افزار سفارشی اورکلاک ایسوس اجازه داده Prime Core به چنین فرکانسی دست یابد یا این که خود کوالکام چنین فضایی را برای Snapdragon 865 Plus باز گذاشته است.

بیشتر بخوانید: عرضه Snapdragon 875 در فصل چهارم 2020 برای پرچمداران اندرویدی

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *