فاش شدن ویدیوهایی از باگ های بازی Cyberpunk 2077 در جریان مراحل ساخت

جامعه‌ی بازیکنان تا همین چند روز پیش فکر می‌کردند که قضیه‌ی حمله‌ی با‌ج‌افزاری گروهی هکر به سرورهای CD Projekt Red که چندوقت پیش انجام شده بود، تمام شده است؛ چراکه مدتی پس از این موضوع خبر رسید که فردی مرموز در اینترنت با پرداخت ۷ میلیون دلار تمام فایل‌های به‌سرقت‌رفته را خریداری کرده و قرار بود آن‌ها دیگر در فضای مجازی به اشتراک گذاشته نشوند.

بااین‌حال، اخیرا گروهی از هکرها ادعا کردند که به این اطلاعات دسترسی دارند و با سازمان‌دهی کارزاری اعلام کردند که افراد با اهدای ۱۰ هزار دلار به آن‌ها، گذرواژه‌هایی را دریافت می‌کنند که به پرداخت‌کنندگان دسترسی به فایل‌های مختلفی از سی‌دی پراجکت را فراهم می‌کند. گزارش‌های چندوقت پیش می‌گفتند که برخی از این فایل‌ها و داده‌ها همین حالا هم در اینترنت پخش شده‌اند و موارد بیشتری نیز درطول روزهای گذشته منتشر شده‌اند.

برای مثال می‌دانیم که درمیان موارد فاش‌شده، ویدیوهایی پخش شده که در آن‌ها باگ‌هایی که در جریان ساخت Cyberpunk 2077 وجود داشتند، نشان داده می‌شوند. این ویدیو‌ها مشخصا توسط خود سی‌دی پراجکت رد و برای استفاده‌ی داخلی تهیه شده بودند. همچنین ویدیو دیگری از نسخه‌ی پری‌آلفا سایبرپانک 2077 به بیرون درز کرده که مربو‌ط‌به سال ۲۰۱۳ می‌شود و در آن می‌بینیم که بازی دارای زاویه‌ی دید سوم‌شخص است.

Cyberpunk 2077

در صورت تمایل می‌توانید این ویدیوها را از لینک ردیت تماشا کنید. البته این را هم باید درنظر داشت که ویدیوهای مذکور هرلحظه ممکن است از ردیت حذف شوند؛ چراکه سی‌دی پراجکت رد هرزمانی می‌تواند با استناد به قانون کپی‌رایت، از نهاد ناظر این قانون بخواهد که این ویدیوها را سریعا از سطح اینترنت حذف کند. تام وارن، سردبیر ارشد نشریه‌ی ورج نیز به‌تازگی توییتی را از اسلاوا لوکیننکا، تهیه‌کننده سایبرپانک 2077 به اشتراک گذاشته است. در این توییت که در حال حاضر از صفحه‌ی لوکیننکا حذف شده، این بازی‌ساز می‌نویسد که این ویدیوها توسط تیم تضمین کیفیت سی‌دی پراجکت رد در طول سال‌های توسعه‌ی سایبرپانک 2077 ساخته شده بودند.

مقاله‌های مرتبط:

به‌نظر می‌رسد که فاش شدن چنین ویدیوهایی برای یک بازی معمولی که پس از عرضه با مشکل فنی خاصی روبه‌رو نبوده، مورد خاصی نباشد. بااین‌حال، شاید باتوجه‌به باگ‌های بی‌شماری که پس انتشار سایبرپانک 2077 در بازی به چشم می‌خورده و هنوز هم به‌طور کامل رفع نشده‌اند، سی‌دی پراجکت رد خیلی تمایل نداشته باشد این ویدیوها آزادانه در اینترنت دست‌به‌دست شوند. همچنین می‌دانیم که موارد مهم‌تر دیگری از جمله کد منبع چند بازی از سی‌دی پراجکت رد سرقت شده که اگر آن‌ها آزادانه به اشتراک گذاشته شوند، می‌توانند ضربه‌ی جبران‌ناپذیری به این استودیوی لهستانی وارد کنند.

نظر شما کاربران زومجی در این خصوص چیست؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *