فهرست بستن

فاجعه دست بردار شرکت اچ تی سی نیست!

HTC reaches new low as September revenue declines over 80 - فاجعه دست بردار شرکت اچ تی سی نیست!

شرکت اچ تی سی به عنوان سازنده اولین گوشی اندرویدی، وضعیت بسیار نابسامانی دارد. فاجعه در شرکت اچ تی سی تا جایی پیش رفته که میزان ضرردهی سالیانه آن را برای نخستین مرتبه به ۸۰ درصد رسانده است!

اچ تی سی به تازگی گزارش درآمد خود در ماه سپتامبر (شهریور – مهر) را اعلام کرده است. همانطور که انتظار داریم، تغییری در مسیر نزولی دارای شیب زیاد شرکت اچ تی سی ایجاد نشده و این گوشی‌ساز تایوانی قدیمی، همچنان در حال ضرردهی است.

شرکت اچ تی سی در سراشیبی سقوط

درآمد شرکت اچ تی سی در این ماه برابر ۴۰٫۶۴ میلیون دلار بوده است. این میزان نه تنها در مقایسه با درآمد ماه قبل به میزان ۹٫۵۷ درصد کاهش پیدا کرده است، بلکه از نظر کاهش درآمد سالیانه، سقوط ۸۰٫۷۱ درصدی را نشان می‌دهد! به این ترتیب اچ تی سی مرتبه‌ای دیگر در زمینه ضرردهی رکوردشکنی کرده است.

درآمد شرکت اچ تی سی در سال ۲۰۱۸ تا امروز برابر ۶۳۴ میلیون دلار بوده است که در مقایسه با آمار ۱٫۵ میلیارد دلاری اعلام شده در سال گذشته، از سقوط ۵۷ درصدی خبر می‌دهد. از دست دادن نزدیک به یک میلیارد دلار طی یک سال، فاجعه‌ای بزرگ برای یک شرکت تجاری تلقی می‌شود.

اچ تی سی ابتدای تابستان امسال اعلام کرد برای کاهش هزینه‌ها، نزدیک به ۱۵۰۰ نفر از کارمندانش را اخراج خواهد کرد. سازنده اولین گوشی اندرویدی در حالی با سقوط ۸۰ درصدی درآمد رو به شده که تازه‌واردهایی همچون اچ ام دی گلوبال، با کمتر از دو سال فعالیت در بازار موبایل، اکنون در جمع ده گوشی‌ساز برتر دنیا قرار دارند.

بعید به نظر می‌رسد اچ تی سی بتواند با پیش رفتن به همین منوال، از شرایط کنونی خارج شود. پس در صورت ادامه راه به همین شکل و عدم طرح‌ریزی و پیاده‌سازی استراتژی‌های تجاری جدید، باید به زودی منتظر شنیدن خبر ضرردهی ۱۰۰ درصدی و سپس بالای ۱۰۰ درصد شرکت اچ تی سی باشیم.

بد نیست شرکت‌های آماری، یک نظرسنجی گسترده در سطح جهانی پیرامون دلیل شکست اچ تی سی راه بیندازند. روزی روزگاری، برند اچ تی سی برای دوست‌داران اندروید بهترین گزینه بود، اما اکنون تعداد کاربران وفادار به این شرکت تایوانی به کمترین میزان ممکن در طول تاریخ فعالیتش رسیده است.

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 6

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: