فهرست بستن

غول‌های MSI SUPRIM X به صورت رسمی دیده شدند؛ قدرتمند و خاص

چندی پیش، شاهد تصاویری محدود از کارت‌های گرافیک MSI SUPRIM X بودیم که بر اساس تراشه‌های قدرتمند و پرچمدار RTX 30 طراحی شده‌اند. غول‌های SUPRIM X اینک معرفی شده و آماده عرضه به بازارهای جهانی هستند. این شما و این هم کارت‌های گرافیک فوق قدرتمند MSI SUPRIM X برای رویارویی با بزرگان.

شرکت MSI به دنبال یک سری جدید از کارت‌های گرافیک پرچمدار بود که قوی‌تر از سری GAMING X Trio ها بوده و با برترین‌های موجود در جهان به رقابت بپردازند. کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 رقابتی جدید را بین سازندگان رقم زده‌اند؛ به طوری که حتی برندهایی نظیر EVGA، یک بایوس جدید را با هدف افزایش فرکانس در کارت‌های گرافیک RTX 3090 و RTX 3080 منتشر کردند.

MSISX-1.jpg

کارت‌های گرافیک MSI SUPRIM X در دو مدل MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM X و MSI GeForce RTX 3090 SUPRIM X عرضه می‌شوند؛ هر دو کارت گرافیک به خنک کننده و طراحی یکسان مجهز هستند. کارت گرافیک RTX 3090 SUPRIM X دارای توان TGP برابر با 420 وات است که 70 وات بیشتر از مدل مرجع و 50 وات بالاتر از مدل RTX 3090 GAMING X است.

این توان بالای TGP، نشان می‌دهد که SUPRIM X غولی به تمام معنی است. RTX 3080 SUPRIM X نیز دارای توان TGP برابر با 370 وات است که 50 وات بالاتر از نسخه مرجع و 30 وات بیشتر از کارت گرافیک RTX 3080 GAMING X است. این خانواده به فناوری Dual BIOS مجهز بوده و یک تراشه بایوس را برای حالت بوست و یا OC حمل می‌کنند؛ تراشه دوم برای حالت سکوت و عملکرد آرام است.

MSISX-3.jpg

سری MSI SUPRIM به خنک کننده‌های جدیدی موسوم به TRI FROZR 2S و سه عدد فن TORX 4.0 مجهز شده‌اند. این خانواده به جای متریال پلاستیکی که در بخش پشتی (Backplate) کارت‌های گرافیک GAMING X Trio استفاده شده است، از پوشش فلزی بهره می‌برند. این پوشش فلزی دارای لوله ناقل حرارتی است که به کاهش دمای کلی کارت گرافیک کمک می‌کند. به نظر می‌رسد که این لوله در بخش مدار VRM قرار دارد.

MSISX-4.jpg

سری SUPRIM X از تاریخ 20 نوامبر به همراه بررسی‌های مستقل وارد بازارهای جهانی خواهند شد. نسخه RTX 3090 این کارت گرافیک با فرکانس 1860 مگاهرتز همراه است. نسخه RTX 3080 نیز با فرکانس 1905 مگاهرتز همراه است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *