فهرست بستن

عملکرد مالی خیره کننده انویدیا در سه ماهه اخیر و عبور از برآوردهای وال استریت

این هفته انویدیا جدیدترین گزارش مالی خود مربوط به سه ماهه اخیر خود را منتشر کرد. عملکرد مالی خیره کننده انویدیا باعث شده کمپانی پا را از پیش بینی‌ها و برآوردهای وال استریت فراتر بگذارد، هر چند که با این اتفاق، مقدار زیادی به دارایی سرمایه گذاران اضافه نشده است. با این حال پیش بینی ادامه عملکرد قدرتمند و چشمگیر در فصل تعطیلات پیش رو و همچنین خریداری کمپانی Arm توسط انویدیا، می‌تواند وضعیت را طبق میل سهامداران و سرمایه گذاران این شرکت تغییر دهد.

عملکرد مالی خیره کننده انویدیا در سه ماهه سوم 2020

طبق گزارش انویدیا، این کمپانی در سه ماهه منتهی به 25 اکتبر 2020، موفق به کسب درآمد 4.73 میلیارد دلاری شده که نسبت به رقم 3.01 میلیارد دلار همین دوره از سال گذشته، رشد درآمد 57 درصدی را به ثبت رسانده است. همچنین درآمد انویدیا در سه ماهه سوم در مقایسه با 3.87 میلیارد دلار سه ماهه دوم سال میلادی جاری 22 درصد افزایش یافته است. این در حالیست که پیش بینی تحلیلگران بر این بود که انویدیا در سه ماهه سوم 2020 حدودا 4.41 میلیارد دلار درآمد کسب کند که غول گرافیکی جهان موفق به عبور از پیش بینی های آنها شده است.

درآمد خالص انویدیا به ازای هر سهم در سه ماهه سوم 2.91 دلار که نسبت به سه ماهه سوم سال گذشته 63 درصد و در مقایسه با سه ماهه گذشته 33 درصد بیشتر شده است. برآورد Refinitiv بر پایه درآمد 2.57 دلاری به ازای هر سهم بود. ینسن هوانگ، مدیرعامل کمپانی انویدیا اعلام کرده این موفقیت به واسطه عملکرد خوب تمامی بخش‌ها خصوصا بخش‎های گیمینگ و دیتا سنتر رقم خورده است. به گفته هوانگ، تقاضا برای نسل جدید کارت گرافیک های RTX انویدیا فوق العاده بوده است اما در نشست رویکرد مالی با سرمایه گذاران، انویدیا احتمال لغزش درآمد بخش دیتاسنتر را در سه ماهه جاری به سرمایه گذاران خود گوش زد کرده است. خبر خوب انویدیا برای سرمایه داران، پیش بینی درآمدی در حدود 4.80 میلیارد در فصل تعطیلات آینده بوده است. ضمن اینکه با نهایی شدن خرید Arm، احتمالا شاهد افزایش محسوس ارزش سهام انویدیا نیز خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: فناوری Smart Access Memory انویدیا تحت توسعه قرار دارد

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *