عرضه SSDهای PCIe Gen 5 توسط سامسونگ با 176 لایه V-NAND

به نظر می‌سد به زودی شاهد عرضه SSDهای PCIe Gen 5 توسط سامسونگ خواهیم بود. نسل هفتم چیپ‌های V-NAND با 176 لایه متعلق به این غول کُره‌ای کوچک‌ترین ابعاد سلول در حال حاضر را ارائه می‌دهد. 16 درصد مصرف انرژی بهتر نسبت به نسل قبل و 2 گیگابیت بر ثانیه ورودی خروجی که برای استانداردهای PCIe 4.0 و PCIe 5.0 طراحی شده است. سری SSDهای 990 NVMe احتمالا در پایان سال منتشر می‌شوند.

پلتفرم Alder Lake اینتل شاید در اواخر سال 2021 در دسترس کاربران قرار گیرد و اولین پلتفرمی خواهد بود که از استاندارد PCI Express Gen 5.0 پشتیبانی می‌کند. در حالی که این قابلیت توسط اینتل در Computex تایید شد اما ما مطمئن نبودیم که تاثیر خاصی داشته باشد زیرا هیچ قطعه‌ای با استاندارد جدید در این رویداد معرفی نشد. در همین حال اما به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد تا برخی SSDهای PCIe Gen 5.0 را در تعطیلات سال نوی میلادی عرضه کند.

عرضه SSDهای PCIe Gen 5 توسط سامسونگ تا پایان 2021

این شرکت اعلام کرده که آماده است تا تولید نسل هفتم چیپ‌های حافظه 176 لایه V-NAND را به زودی آغاز کند که برای لاین آپ SSD رده مصرف کننده به کار گرفته خواهند شد. به لطف افزایش تعداد لایه‌ها و کوچک‌ترین ابعاد سلول در صنعت (فعلا)، چیپ‌های حافظه قادر هستند تا سرعتی 2 گیگابیت بر ثانیه‌ای (ورودی / خروجی) را ارائه دهند در حالی که این میزان می‌تواند با رابط‌های PCIe Gen 4.0 و PCIe Gen 5.0 بهبود یابد. به علاوه حجم درایوهای ذخیره سازی نیز می‌تواند افزایش قابل توجهی داشته باشد. سامسونگ ادعا می‌کند که SSDهای جدید برای امور چند وظیفگی و بارهای کاری عظیم مانند رندر سه بعدی همزمان و ویرایش ویدیو، بهینه شده‌اند. چیپ‌های جدید V-NAND نیز 16 درصد بهره وری انرژی بالاتری دارند. انتظار می‌رود خیلی زود شاهد معرفی سری NVMe SSD 990 سامسونگ باشیم.

چیپ‌های حافظه

البته تصور نکنید که همه چیز تمام شده زیرا سامسونگ از همین حالا طراحی نسل هشتم چیپ‌های V-NAND را با بیش از 200 لایه به پایان رسانده است. این غول تکنولوژی از همین حالا در نظر دارد تا بیش از 1000 لایه را در چیپ‌های آینده تعبیه نماید و این اتفاق از طریق فناوری مقیاس پذیری سه بعدی امکان پذیر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: طراحی MCM گرافیک AMD Instinct MI200 تایید شد – Aldebaran با دو چیپ

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *