فهرست بستن

گوشی‌های پرچمدار Mate 40 هواوی قربانی تحریم‌ها می‌شوند؟

در ابتدا انتظار می‌رفت که هواوی در رویدادهای IFA و HDC 2020 از تراشه‌ Kirin 9000 به همراه پرچمداران سری میت 40 رونمایی کند اما هیچ خبری از این دو محصول نبود. حال به نظر می‌رسد که به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده به دلیل تحریم‌های تجاری آمریکا، هواوی تصمیم گرفته تا پرچمداران میت 40 را با تاخیر در سال 2021 معرفی کند.

اخیراً افشاگر معروف ایوان بلاس در توییتر شخصی خود با انتشار اطلاعاتی مدعی شده است که هواوی در سال جاری میلادی پرچمداران سری میت 40 را برای بازار چین معرفی و عرضه خواهد کرد اما تا به امروز هواوی هیچ واکنشی نسبت به این اخبار نشان نداده و به نظر می‌رسد که هیچ برنامه‌ای برای عرضه پرچمدار جدید در سال جاری میلادی نداشته باشد.

سال گذشته پرچمداران سری میت 30 اواخر ماه سپتامبر در بازا کشور چین عرضه شدند و پس از مدتی در ماه نوامبر به صورت محدود در بازار برخی از کشورهای اروپایی نیز موجود شد. در ابتدا تصور می‌شد که هواوی مانند سال گذشته نسل جدید پرچمداران سری میت را در ماه سپتامبر معرفی خواهد کرد اما با شرایط سیاسی موجود و تحریم‌های اعمال شده روند تولید پرچمداران جدید هواوی با تاخیر مواجه شده است.

در همین راستا به تازگی ایوان بلاس با انتشار توییت جدیدی ادعا‌های گذشته خود را در خصوص عرضه گوشی‌های میت 40 در سال جاری نقض کرده و مدعی شده است که برای عرضه میت 40 باید تا سال 2021 منتظر بمانیم. دلیل این موضوع کاملاً مشخص است، در حال حاضر هواوی توانایی تهیه قطعات مورد نیاز برای ساخت محصولات خود را ندارد زیرا بر اساس تحریم‌های جدید آمریکا، شرکت‌هایی که از فناوری‌های آمریکایی در ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند برای همکاری با هواوی باید مجوز دریافت کنند.

در همین راستا شرکت نیمه‌هادی TSMC قرارداد همکاری خود را با هواوی فسخ کرده و دیگر تراشه‌های اختصاصی سری Kirin این شرکت را تولید نمی‌کند. از سوی دیگر هواوی قادر به تهیه پنل‌های OLED از شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی نخواهد بود و به نوعی در تهیه تمامی قطعات مورد نیاز برای ساخت گوشی هوشمند با مشکلات جدی مواجه شده است.

البته طبق ادعای هواوی، این شرکت در حال حاضر 10 میلیون تراشه براش ساخت گوشی‌های هوشمند ذخیره کرده و صفحه نمایش مورد نیاز محصولاتش را از شرکت چینی BOE تهیه خواهد کرد، اما این منابع تنها برای تغذیه بازار کشور چین کافی خواهد بود.

در شرایط فعلی امکان فروش محصولات هواوی در آمریکا وجود ندارد و بازار هندوستان هم علاقه چندانی به پرچمداران این شرکت ندارد، همچنین شرایط بازار اروپا نیز نا مشخص بوده و رونق چندانی ندارد. در حال حاضر زمان معرفی پرچمداران سری میت 40 مشخص نشده است اما برخی از منابع خبری معتقدند که این محصول اواسط ماه اکتبر سال جاری میلادی در کشور چین معرفی خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *