طرح تربیت کنشگر جمعیت در اردبیل آغاز شد

مراسم آغاز بکار طرح تربیت کنشگر جمعیت و حمایت از جنین به همت جهاددانشگاهی استان اردبیل با کارفرمایی دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل در محل سالن دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد .

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل؛ مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل، در این مراسم گفت: با توجه به کاهش فرزندآوری و افزایش سالمندی و تاثیر آموزش و فرهنگ سازی برای مقابله با این بحران دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با همکاری جهاد دانشگاهی استان دوره راهبری و تربیت کنشگر جمعیت برگزار شد .

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل با تاکید بر ضرورت توجه به مسئله فرزندآوری و افزایش جمعیت، تربیت مبلغین و کنشگران جمعیت را از برنامه‌های مهم سال جاری این دفتر اعلام کرد و افزود: هدف از برگزاری دوره گفتمان سازی مسئله جمعیت و بیان آثار مثبت افزایش جمعیت در سطح کشور اعلام کرد است ما با برگزاری این دوره‌ها به دنبال تربیت کنشگر و کارشناس در زمینه‌ها و ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، پزشکی و سلامت و دینی و با ارائه راهکارها هستیم.

وی با اعلام اینکه این دوره دو روزه با پشتیبانی و همکاری اساتید موسسه جوانه های مدینه  برای ۲۰۰ نفر از بانوان دغدغه مند در حوزه جمعیت و خانواده برگزار گردید ادامه داد: افرادی که در این دوره شرکت کرده اند به مدت سه ماه پشتیبانی خواهند شد و در مرحله بعدی تعداد ۴۰ نفر به مرحله تکمیلی راه پیدا می‌کنند و بعد از سپری کردن دوره های تکمیلی در جلسات مختلف به تبیین گری و گفتمان سازی خواهند پرداخت.

معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی استان اردبیل نیز در این مراسم ضمن قدردانی از همکاری صمیمانه دفتر امور بانوان استانداری اردبیل، کارآفرینی و توانمند سازی بانوان را از اولویت های برنامه های آموزشی در سال جاری دانست و گفت: این دوره آموزشی در دو روز به مدت ۱۲ ساعت در قالب ۶ پنل ۲ ساعته توسط سه استاد در محل سالن شهید خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی برای تعداد ۲۰۰ نفر  برگزار گردید.

بهرنگ کوهی ادامه داد: با همکاری دفتر امور بانوان استانداری اردبیل برای سال جاری اقدامات مختلف آموزشی، مهارتی با هدف  توانمندسازی و کارآفرینی و حمایتی مختلف تحت سرفصل های جدید انجام خواهد شد و برای شرکت کنندگان پس از گذراندن دوره گواهی صادر خواهد شد.

 

نوشته طرح تربیت کنشگر جمعیت در اردبیل آغاز شد اولین بار در خبرگزاری سیناپرس. پدیدار شد.

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.