ضرر مالی ۴۱ میلیون دلاری SEGA به دلیل بازسازی بخش اروپایی شرکت

وب‌سایت ژاپنی Gamebiz گزارش داد که شرکت «سگا» (SEGA) با ضرر مالی ۶.۶ میلیون یِنی (Yen) به دلیل بازسازی بخش اروپایی کمپانی مواجه شده است. این شرکت همچنین در اوایل امسال تعداد کثیری از کارمندان خود را اخراج کرد.

شرکت SEGA سال ۲۰۲۴ را بسیار خوب شروع نکرد. «سگا» به مانند سایر شرکت‌های برجسته صنعت گیمینگ، با تعدیل نیروی گسترده روبه‌رو شد. شرکت SEGA مجبور شد استودیو توسعه‌دهنده Relic Entertainment (سازنده سری بازی‌های Warhammer 40K) را بفروشد و ۲۴۰ نفر از کارمندان خود را اخراج کند.

بنابراین، بازسازی و تعدیل نیرو منجر شد تا شرکت SEGA ضرر مالی ۶.۶ میلیون یِنی را تجربه کند و با کاهش سود عملیاتی مواجه شود. به گزارش خبرگزاری Gamebiz (ترجمه‌شده توسط وب‌سایت Automaton-Media)، این زیان‌ها عامل کاهش ۸۶.۷ درصدی سود در آخرین سال مالی «سگا» است که در تاریخ ۳۱ می ۲۰۲۴ به پایان رسید.

ضرر مالی SEGA

فروش خوب بازی‌های جدید SEGA با وجود مواجهه با ضرر مالی!

گفتنی است ضرر مالی ۶.۶ میلیون ین معادل ۴۱ میلیون دلار است؛ بنابراین این میزان پول از دست‌رفته به هیچ وجه رقم ناچیزی تلقی نمی‌شود. از سوی دیگر، ضرر اصلی آن است که ۲۵۰ کارمند بااستعداد موقعیت شغلی خود را از دست دادند. از دست دادن استعدادها، دانش نسلی و سیستم‌ها همیشه در درازمدت بسیار ویرانگرتر از مشکلات مالی است که ممکن است در کوتا‌ه‌مدت به وجود بیاید.

البته این ضرر مالی بدان معنا نیست که بازی‌های جدید SEGA در دو سال اخیر عملکرد بدی داشتند. عناوینی مانند Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name، Like a Dragon: Infinite Wealth، Sonic Superstars و PSO 2: New Genesis عملکرد خوبی را در بازار ثبت کردند و فروش «سگا» را در طول دوره مالی افزایش دادند (فروش خالص تنها ۲.۶٪ کاهش یافته است).

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.