شیائومی برنامه های خود برای تولید تراشه اختصاصی را رها نکرده است

اپل سیلیکون بیش از هر زمان دیگری سودآور است، سامسونگ در حال آماده سازی یک چیپست قدرتمند جدید می باشد و گوگل نیز بر روی پردازنده سفارشی خود برای استفاده در پرچمداران سری پیکسل ۶ کار می کند. به زودی اما، این سه شرکت می توانند با رقیب سرسخت جدید خود یعنی شیائومی روبرو شوند؛ چراکه طبق جدیدترین اطلاعات منتشر شده، کمپانی چینی برنامه هایی برای احیای توسعه و تولید تراشه اختصاصی خود دارد.

شیائومی کماکان در فکر توسعه تراشه اختصاصی خود است

طبق گزارش جدید منتشر شده توسط وب سایت GizmoChina، شیائومی مذاکراتی را با ارائه دهندگان مالکیت معنوی (IP) برای کسب مجوز تولید تراشه جدید آغاز کرده است و در حال حاضر در حال استخدام تیمی از افراد است که می توانند تولید چیپست داخلی را برعهده بگیرند.

فردی آشنا با این موضوع بیان می کند که هدف نهایی شیائومی، ساخت تراشه های گوشی های هوشمند می باشد. با این حال، این برند احتمالا با تولید یک چیپست داخلی برای لوازم جانبی، کار خود را شروع می کند؛ چراکه ساخت تراشه برای تلفن های هوشمند، پیچیده تر از سایر دسته ها می باشد.

تراشه اختصاصی شیائومی

تراشه اختصاصی شیائومی

اگرچه این اولین تلاش شیائومی برای ساخت چیپست های داخلی نخواهد بود. در ماه مارس این شرکت تراشه سیگنال تصویری Surge C1 (ISP) سفارشی را برای گوشی Mi Mix Fold تاشو معرفی کرد و در سال 2017 نیز، از چیپست Surge S1 رونمایی کرده بود که قدرت شیائومی Mi 5C را تأمین می کرد.

جالب خواهد بود که ببینیم نتیجه آخرین تلاش های شیائومی چگونه خواهد بود. اما اگر این شرکت چیپست مخصوص گوشی های هوشمند خود را معرفی کند، هنگام انتشار آن، بیش از هر زمان دیگری با رقابت شدید روبرو خواهد شد.

علاوه بر تراشه های آینده اپل، سامسونگ و گوگل، شیائومی با تامین کننده فعلی پردازنده های این شرکت یعنی کوالکام و حتی اوپو، که به نظر می رسد در حال توسعه یک چیپست سفارشی با همکاری برندهای برادر خود از جمله OnePlus و Realme می باشد، رقابت خواهد کرد.

همکاری شیائومی و مدیاتک برای ساخت تراشه اختصاصی شیائومی

نظر شما راجع به تولید و توسعه تراشه اختصاصی توسط شیائومی چیست؟

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *