فهرست بستن

شفاف‌سازی پلیس در مورد قبض جریمه دو برگی و نحوه اعتراض به جرایم پیامکی

شناخت انواع جریمه‌های راهنمایی و رانندگی از هم، همواره از دغدغه‌های مالکان خودروها بوده است. شاید حس جریمه شدن از سوی پلیس، اصلا خوشایند نباشد، اما طبیعتا هر تخلفی جزایی دارد و فرد خاطی باید آن جزا را پرداخت کند.

سرهنگ محمد حسن ابراهیم پور، رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور، به تازگی جزئیات جریمه‌های دو برگی را توضیح داده است و فرق این نوع جریمه با جریمه‌های عادی را تشریح می‌کند.

به گفته سرهنگ ابراهیم پور، جریمه دو برگی یعنی جریمه‌ای که برای مالک خودرو، پیامک فرستاده شود. او می‌گوید که ارسال پیامک معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که توقف خودرو توسط پلیس ممکن نبوده و یا تخلف از سوی دوربین‌ها ثبت شده باشد.

IraniCard

او همچنین خاطر نشان کرده که مالک خودرو می‌تواند با مراجعه به شعبه اجراییات پلیس راهور منطقه سکونت خود، اعتراض به پیامک جریمه ابلاغ شده را به سمع و نظر کارشناسان راهور برساند تا صحت تخلف، مورد بررسی قرار گیرد.

ابراهیم پور توصیه کرده که همه رانندگان، مقررات راهنمایی و رانندگی و حقوق شهروندی را رعایت کنند. او همچنین از برخورد سخت قضایی با افرادی که پلاک خودرو را مخدوش می‌کنند، خبر داده است.

براساس برخی خبرها، افرادی که با تغییر پلاک خودرو، اعداد را به گونه‌ای تغییر می‌دهند که جریمه برای پلاک دیگری صادر میشود، با برخورد سنگین تری در مقایسه با سایر انواع مخدوش کردن پلاک مواجه خواهند شد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *