شرکت BOE باز هم در تامین نمایشگر اپل مردود شد

طبق گفته TheElec شرکت BOE هنوز در کارخانه چنگدو در استان سیچوان با مشکلات تولید روبرو است، به این معنی که سازنده نمایشگر برای دومین بار در سال جاری توانسته تأیید اعتبار اپل برای صفحه های OLED را دریافت کند.

کارخانه BOE در میانیانگ – در همان استان – در ماه ژوئن به دلیل نرخ عملکرد پایین تولید حدود ۲۰ درصد، سرنوشت مشابهی را متحمل شد.

بر اساس این گزارش، بررسی اپل برای چنگدو در ماه سپتامبر آغاز شد اما فقط یک ماه به طول انجامید و در ماه اکتبر با شکست روبرو شد. BOE اکنون باید تا نیمه اول سال ۳۰۲۱ صبر کند تا دوباره سعی در انعقاد قرارداد تأمین قطعات اپل کند، این بدان معنی است که سری آیفون های سال آینده احتمالاً از پنل های ساخته شده توسط سامسونگ و LG Display استفاده خواهند کرد.

شرکت BOE

شرکت BOE

BOE باید قبل از اینکه از نتایج سومین بررسی خود مطلع شود، بین ماه های مه و ژوئن صبر کند. در صورت عدم موفقیت، پنل هایی که تهیه می کند می توانند برای مدل های ریفرشبیشد آیفون ۱۲ استفاده شوند.

انتظار می رود اپل سال آینده “آیفون ۱۳” را در چهار مدل و اندازه های مشابه سری iPhone 12 در سال جاری عرضه کند، اما گفته می شود که پنل های OLED که برای نسل بعدی “آیفون” استفاده می شود، از نظر فنی پیچیده تر هستند.

شایعات حاکی از آن است که اپل قصد دارد صفحه نمایش های 120Hz که با نام ProMotion در اکوسیستم اپل شناخته می شوند، را برای حداقل دو مدل در سال آینده در صفحات iphone قرار دهد، این کار با تغییر فناوری LTPO OLED کم مصرف امکان پذیر است. LTPO صفحه پشتی کارآمدتری را ارائه می دهد که پیکسل های مختلف صفحه را روشن و خاموش می کند و باعث می شود که باتری بهتر کار کند.

دو مدل دارای LTPO احتمالاً مدل های Pro هستند، مدل هایی که شایعه شده اند از فناوری ProMotion استفاده می کنند. انتظار می رود که در هر چهار مدل 2021 iPhone از تاچ on-cell نیز استفاده شود که به شما امکان می دهد قابلیت چند لمسی در بالای یک ترانزیستور فیلم نازک (TFT) تعبیه شود نه به عنوان یک جز مولفه جداگانه در بالای صفحه نمایش.

نظر شما چیست؟ به نظر می رسد که چینی ها باید بیشتر تلاش کنند تا به تامین کننده قطعات بزرگترین تولیدکننده موبایل امریکا تبدیل شوند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *