فهرست بستن

شرکت بخت‌آزمایی چینی ماینینگ BTC.COM را خریداری می‌کند

رسانه کلیک-سایت خدمات بخت‌آزمایی ورزشی چینی (500com)، اعلام کرد که برای خرید شرکت استخراج بیتکوین BTC.com با جیهان وو (Jehan Wu) به توافق رسیده است.

به گزارش کریپتونیوز، سایت بخت‌آزمایی چینی ۵۰۰ دات کام اعلام کرد که شرکت ماینینگ BTC.com را در ازای سهام کلاس A خود که به تازگی عرضه شده، از جیهان وو (Jihan Wu) هم‌بنیان‌گذار بیت مین خریداری می‌کند.

سهام کلاس الف ۵۰۰ دات کام، معادل ۱۰ درصد از کل سهام این سایت با ارزش بازار ۸۶۰ میلیون دلاری است.

البته براساس توافق صورت گرفته، اگر سود خالص عملیاتی سالانه شرکت‌های استخر BTC.com از ۲۰ میلیون دلار در سال کمتر نباشد، ۵ درصد سهم اضافه از ۵۰۰ دات کام به سهامداران کنونی BTC.com تعلق می‌گیرد.

جبران خسارت در صورت ضرر

اما اگر این شرکت استخراج امسال دچار زیان خالص عملیاتی شود، ۵۰۰ دات کام حق دارد بخش مشخصی از سهام عادی کلاس A را که در اختیار اتحادیه بلاکچین (Blockchain Alliance) است، به قیمت اسمی آن دوباره خریداری کند.

۵۰۰ دات کام گفت که به‌تازگی در حال توسعه فعالانه کسب‌وکارهای مرتبط با بلاک چین خود بوده، که استخراج بیتکوین، استخرهای ماینینگ و ساخت و اداره مزرعه استخراج بخشی از آن است.

BTC.com توسط شرکت هلدینگ فناوری‌های بیتدیر (Bitdeer) که یک پلتفرم اشتراک قدرت محاسباتی است، اداره می‌شود. این سایت یک استخر ماینینگ یکپارچه است که در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد.

نرخ هش BTC.com برابر با ۱۷ اگزا هش بر ثانیه است و از ارزهای دیجیتال متنوعی از جمله بیتکوین، بیتکوین کش، اتر و لایت کوین پشتیبانی می‌کند.

BTC.com چهارمین استخر ماینینگ

براساس داده‌های BTC.com، این استخر ماینینگ بیش از ۱۰ درصد از نرخ هش بیتکوین را در اختیار دارد و چهارمین استخر ماینینگ است.

جیهان وو بزرگترین مالک انتفاعی و رئیس شرکت بیتدیر است. او در ماه ژانویه از سمت مدیرعاملی و ریاست بیت مین، سازنده عمده سخت‌افزار استخراج بیتکوین، کناره‌گیری کرد.

بیتدیر می‌گوید که در شراکت راهبردی با بیت مین، علاوه بر BTC.com، استخرهای ماینینگ دیگر مثل Antpool، F۲Pool، ViaBTC و BTC.top را نیز گرد هم آورده است.

۵۰۰ دات کام به‌رغم ارزش بازار ۸۶۰ میلیون دلاری‌اش، گفته است که درآمد خالص آن ۳.۳ میلیون دلار بوده و در سال ۲۰۲۰ با زیان عملیاتی ۲۹.۲ میلیون دلاری مواجه شده است.

عرضه سهام جدید از ۵۰۰ دات کام

با این حال، در ماه فوریه پس از آنکه این شرکت اعلام کرد به بازار ارزهای دیجیتال وارد شده و بیش از ۲۰ میلیون دلار در استخراج بیتکوین سرمایه‌گذاری کرده است، سهام آن به‌شدت رشد کرد.

۵۰۰ دات کام اعلام کرده که با انتقال کامل ۱۵,۹۰۰ دستگاه استخراج بیتکوین، نرخ هش این شرکت حدود ۱,۰۰۰ پتاهش بر ثانیه افزایش می‌یابد.

این سایت بخت‌آزمایی همچنین گفته است که قصد دارد سهام جدید عرضه کند و ۵۰ درصد آن، به ارزش حدود ۱۱.۵ میلیون دلار، به‌صورت بیت کوین تسویه خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *