شرایط دورکاری کارمندان اپل – حضور در شرکت: 3 روز در هفته

با همه گیری ویروس کرونا بسیاری از شرکت‌ها به سراغ دورکاری رفتند. همان طور که به خاطر دارید، کارمندان مایکروسافت از شرایط هیجان انگیزی برای دورکاری خود بهره مند شدند اما همه‌ی شرکت‌ها این شرایط را برای کارمندان خود فراهم نمی‌کنند. برای مثال شرکت اپل با ارائه بخشنامه‌ای، شرایط دورکاری کارمندان اپل را به روزرسانی کرده که به موجب آن کارمندان این شرکت باید هفته‌ای 3 روز به محل کار خود بازگردند. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

جزئیات شرایط دورکاری کارمندان اپل

تیم کوک با ارسال ایمیلی که صبح روز چهارشنبه منتشر شد، شرایط جدید دورکاری را برای کارمندان خود ارسال کرد. مدیر عامل شرکت اپل در این ایمیل نوشت: ” با اینکه در سال گذشته شرکت ما به موفقیت‌های بزرگی رسیده است اما یک چیز را از دست داده و آن خود ما هستیم. قطعا تماس ویدیویی و تلفنی تا حدی این فاصله را کمتر کرده اما برخی کارها هم با این روش‌ها جبران نمی‌شود. “

طبق سیاست جدید این شرکت، بیشتر کارمندان تمام روزهای هفته را در دفتر کاری خود سپری نخواهند کرد بلکه فقط در روزهای دوشنبه، سه شنبه و پنج شنبه باید در محل کار خود حضور پیدا کنند. در مابقی روزهای هفته (به غیر از روزهای تعطیل) تمامی کارها از راه دور پیگیری خواهند شد. هر چند که با اجازه مدیران، کارمندان می‌توانند تا 2 هفته به صورت دورکاری فعالیت کنند. به عقیده تیم کوک، این سیاست‌ها باعث نزدیکی هر چه بیشتر خانواده و نزدیکان کارمندان آن‌ها خواهد شد.

وضعیت دورکاری و کارمندان

در ماه ژوئن امسال گزارشی از وبسایت بلومبرگ منتشر شد که حاکی از فشار اپل به کارمندان خود برای بازگشت به محل کار خود بود. حالا با فاش شدن این ایمیل مشخص شد که این ادعا پر بیراه هم نبوده است. با وجود همه گیری ویروس کرونا بسیاری از شرکت‌ها دست کارمندان خود را باز گذاشتند تا آزادانه و از راه دور فعالیت‌ خود را ادامه دهند. برای مثال کارمندان توییتر و فیسبوک اجازه دارند که به صورت نامحدود از راه دور کار کنند. 20 درصد کارمندان گوگل هم از این شرایط بهره می‌برند.

این تمام ماجرا نیست و باید اندکی از دید کارمندان هم به این موضوع نگاه کرد. برای مثال نظر سنجی اخیر نشان داد که بیش از 40 درصد کارمندان که از راه دور کار می‌کنند، در طول روز بیشتر از 4 ساعت را خارج از خانه خود می‌گذرانند و نیمی از آن‌ها هم در هنگام کار چرت می‌زدند. خورد و خوراک آن‌ها نیز آزاد بوده و همین موضوع باعث محبوبیت هر چه بیشتر سیاست دورکاری در بین کارمندان شده است.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *