فهرست بستن

شرایط دریافت اینترنت نیم بها ؛ هزینه 50 درصدی اینترنت برای چه کسانی است؟

شرایط دریافت اینترنت نیم بها توسط سازمان فناوری اعلام شده است. هزینه اینترنت 50 درصدی برای چه کسانی محاسبه خواهد شد. با ادامه این خبر با تکراتو همراه باشید.

امکان اعمال تعرفه نیم بها و سرعت متفاوت برای تولید کنندگان محتوای داخلی فراهم شد. بر اساس مصوبه شماره ۲۳۷ و ۲۴۸ کمیسیون تنظیم مقرارت ارتباطات، امکان اعمال تعرفه نیم بها و سرعت متفاوت برای تولید کنندگان محتوای داخلی، فراهم شده است. ا راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، یکی از مهم‌ترین مزایایی که مورد توجه قرار گرفت، تفکیک تعرفه اینترنت داخل از بین‌الملل بود.

تولید‌کنندگان محتوای داخلی می‌توانند از تعرفه نیم‌بها و سرعت متفاوت بهره ببرند. همچنین تولیدکنندگان محتوای داخلی آموزشی با ثبت درخواست خود در سازمان فناوری اطلاعات ایران، می‌توانند از تعرفه ترجیحی اپراتورها برای مراجعه‌کنندگان خود استفاده کنند. با بررسی بیشتر همراه باشید.

شرایط دریافت اینترنت نیم بها

هزینه اینترنت 50 درصدی برای چه کسانی است؟

سازمان فناوری اطلاعات نیز در اطلاعیه‌ای عنوان کرده که بر اساس مصوبه شماره ۲۳۷ و ۲۴۸ کمیسیون تنظیم مقرارت ارتباطات مبنی بر امکان اعمال تعرفه نیم‌بها و سرعت متفاوت برای تولیدکنندگان محتوای داخلی، کلیه اپراتورهای داخلی موظفند امکان تفکیک ترافیک داخل از بین‌الملل را اعمال و تعرفه مصرف دیتای محتواهای داخلی را به‌صورت ترجیحی و به میزان نصف تعرفه دیتای بین‌الملل محاسبه کنند.

بیشتر بخوانید:

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص می‌گوید:

به‌دلیل عدالت آموزشی و عدم امکان خانواده‌ها در تامین مالی موجب عدم بهره‌گیری از تحصیل نشود،‌ تلاش می‌کنیم که بسته‌هایی را برای معلمان و دانش‌آموزان در نظر بگیریم. زیرا به دلیل حجم ویدیوهایی که در پیام‌رسان‌ها ارسال می‌شود،‌ هزینه‌هایی به معلمان تحمیل می‌شود که باید برایش فکری کنیم.

به همین منظور با فرارسیدن سال تحصیلی جدید و با هدف حمایت از کسب‌وکارهای فعال در زمینه آموزش الکترونیکی، از کلیه تولیدکنندگان محتوای داخلی آموزشی دعوت می‌شود  با مراجعه به سامانه درخواست خدمات سازمان فناوری اطلاعات ایران به نشانی https://g2b.ito.gov.ir  نسبت به ثبت فهرست سامانه‌ها و برنامه‌های کاربردی (app) که در داخل کشور میزبانی می‌شود اقدام کنند تا اپراتورها تعرفه ترجیحی برای مشترکانی که به سایت‌های مذکور مراجعه می‌کنند را اعمال کنند.

بیشتر بخوانید:

.

منبع:‌ webna

نظر شما در خصوص شرایط دریافت اینترنت نیم بها چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *