فهرست بستن

شایعه: گلکسی زد فولد 3 نمایشگر خارجی کوچک‌تری خواهد داشت

شایعه: گلکسی زد فولد 3 نمایشگر خارجی کوچک‌تری خواهد داشت

GSMArena در گزارشی جدید اعلام کرده است احتمال دارد صفحه‌نمایش خارجی گوشی موردانتظار تاشدنی گلکسی زد فولد ۳ سامسونگ (Samsung Galaxy Z Fold 3) به‌طور عجیبی کوچک باشد؛ بسیار کوچک‌تر از صفحه‌نمایش به‌کاررفته در بخش خارجی گلکسی زد فولد 2.

اگر شایعه‌ی جدید حقیقت داشته باشد، گلکسی زد فولد 3 در بخش خارجی‌اشت به صفحه‌نمایش ۵٫۴ اینچی با وضوح ۲۲۶۰ در ۸۱۶ پیکسل مجهز خواهد بود. این دقیقا همان وضوح صفحه‌نمایش خارجی گلکسی زد فولد 2 است؛ اما ظاهرا این وضوح در گلکسی زد فولد 3 در پکیج کوچک‌تری قرار می‌گیرد. البته شاید منبع فاش‌کننده‌ی خبر اشتباه تایپی مرتکب شده و منظورش ۶٫۴ اینچ بوده است.

با درنظرگرفتن استفاده از صفحه‌نمایش ۶٫۲۳ اینچ در بخش بیرونی گلکسی زد فولد 2 و شایعه‌هایی با محوریت استفاده از صفحه‌نمایش داخلی ۷٫۷ اینچ به‌جای ۷٫۶ اینچ در تاشدنی جدید کره‌ای‌ها، منطقی است گلکسی زد فولد 3 صفحه‌نمایش خارجی بزرگ‌تری از نسل قبلی داشته باشد؛‌ به‌همین‌دلیل، عدد ۶٫۴ اینچ بیشتر با منطق جور در می‌آید. 

مقاله‌های مرتبط:

منبع فاش‌کننده‌ی خبر در توییت خود به این موضوع اشاره کرده است که هر‌کدام از شرکت‌ها صفحه‌نمایش گوشی‌های تاشدنی‌شان را از کجا تأمین می‌کنند. بدیهی است که سامسونگ نمایشگر تاشدنی خود را برای گوشی‌های گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 2 از شرکت سامسونگ دیسپلی تأمین می‌کند. گفته می‌شود زد فلیپ 3 قرار است از صفحه‌نمایش داخلی ۶٫۸ اینچی و صفحه‌نمایش خارجی ۱٫۹ اینچی برخوردار باشد.

هواوی برای تأمین صفحه‌نمایش داخلی و خارجی میت ایکس 2 از شرکت چینی BOE کمک می‌گیرد و در همین حین، ادعا شده است اوپو در بخش داخلی گوشی تاشدنی‌اش از صفحه‌نمایش ۷٫۱ اینچی سامسونگ‌دیسپلی و در بخش خارجی از صفحه‌نمایش ۱٫۵ تا ۲ اینچی BOE استفاده می‌کند.

ویوو نیز استراتژی مشابهی برای تأمین صفحه‌نمایش گوشی‌اش در پیش می‌گیرد. براساس شایعه‌ی جدید، نمایشگر داخلی گوشی ویوو ۸ اینچی و نمایشگر خارجی‌اش ۶٫۵ اینچی است (به‌ترتیب متعلق ‌به سامسونگ دیسپلی و BOE). در‌نهایت، گوشی شیائومی می میکس فولد برای صفحه‌نمایش داخلی از پنل‌های سامسونگ دیسپلی و TCL China Star Optoelectronics بهره می‌برد؛ ولی صفحه‌نمایش داخلی را صرفا TCL China Star Optoelectronics می‌سازد. 

روز گذشته، افشاگر دیگری مدعی شد اوپو گوشی تاشدنی دیگری نیز در خط‌تولید دارد و می‌خواهد آن را تا پیش از پایان سال جاری میلادی روانه‌ی بازار کند. این گوشی تاشدنی صفحه‌نمایش داخلی ۸ اینچی خواهد داشت. 

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *