سوژه جدید ماینرها مشخص شد؛ استخراج کارت‌های فیفا آلتیمیت تیم

در حالی که گزارش‌های اولیه هفته گذشته نشان می‌داد یک انبار عظیم کشف شده در اوکراین که مملو از کنسول‌های PS4 است برای استخراج رمزارز مورد استفاده قرار می‌گیرد، اکنون با کمی بررسی بیشتر مشخص شد که این ماینرها احتمالاً برای استخراج کارت های FIFA Ultimate Team مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

سایت اوکراینی Delo توضیحات اولیه منتشر شده مبنی استخراج رمز ارز در این میانینگ فارم را به دلیل نوع دستگاه مورد استفاده شده نپذیرفته است (چراکه قطعاً کارت‌های گرافیک برای انجام این کار بسیار مناسب‌تر هستند). همچنین آخرین بار در برخی از تصاویر منتشر شده توسط نیروهای امنیتی اوکراین، می‌توان دیسک‌های بازی را که از کنسول‌ها بیرون می‌آیند مشاهده کرد.

آن طور که منابع به رسانه Delo گفته‌اند، این انبار در واقع به عنوان مزرعه میانینگ برای به دست آوردن و فروش کارت‌های FIFA Ultimate Team  مورد استفاده قرار می گرفته است. کنسول‌های پی اس فور برای به دست آوردن ارز درون بازی به صورت خودکار بازی را انجام می‌دادند و بدین ترتیب می‌توانستند سکه‌های تعلق گرفته یا حتی خود حساب را در آخر با پول واقعی در بازار بفروشند.

FIFA-coins2.jpg

اگر فکر می‌کنید این همه کار صرفاً برای بدست آوردن تعدادی اکانت و سکه‌های درون بازی فیفا بیهوده به نظر می‌رسد، شاید از میزان هزینه‌های جمع شده توسط جامعه بازیکنان فیفا آگاهی نداشته باشید. به عنوان مثال، سال گذشته فروش Ultimate Team بیش از 1.6 میلیارد دلار در کل شرکت  EAبوده استطوری که این شرکت به طور خاص اشاره کرد «بخش قابل توجهی از درآمد خود را از  FIFA Ultimate Teamبدست آورده است.

البته این فروش کلی بازی فیفا نیست. این تنها فروش دیجیتالی پرداخت درون برنامه‌ای بازی پیرامون حالت Ultimate Team FIFA است که به منظور ساخت تیمی برای بازی آنلاین با پرداخت هزینه برای خرید کارت‌های مجازی ساخته شده که شامل مجموعه‌های تصادفی از بازیکنان مجازی است، تشکیل شده است.

با توجه به حالت خرید و فروش این کارت‌ها که بسیاری ادعا می‌کنند صرفاً قمار است و منجر به ممنوعیت‌های کامل در مناطقی مانند بلژیک شده ،EA  اخیراً اقداماتی را انجام داده است تا روش خرید کارت‌های Ultimate Team را تغییر دهد؛ مانند اجازه دادن به بازیکنان برای پیش نمایش محتویات بسته قبل از خرید.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *