فهرست بستن

سونی بزرگترین تولیدکننده سنسور دوربین گوشی – سامسونگ در تلاش برای رسیدن به صدر

بر اساس گزارشات موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics بازار سنسور دوربین گوشی های هوشمند در سال گذشته 15 میلیارد دلار درآمد داشته و در مقایسه با سال قبل‌تر 13 درصد رشد کرده است. این در حالیست که میزان فروش گوشی‌های هوشمند در مقایسه با سال 2019 در حدود 8.8 درصدی کمتر شده بود.

بزرگترین تولیدکننده سنسور دوربین گوشی

سونی با تصاحب 46 درصد از سهم بازار همچنان بزرگترین تولیدکننده سنسور دوربین گوشی در جهان باقی ماند. این شرکت در نیمه دوم سال 2020 میزان فروش خود را بالاتر برد. چراکه طبق آمار در نیمه اول 2020 سهم ژاپنی‌ها از بازار دوربین گوشی 44 درصد بود. با این حال، سلطه سونی توسط رقیب کره‌ای یعنی سامسونگ به چالش کشیده شده است.

غول کره‌ای دنیای فناوری در سال 2020 در حدود 29 درصد از سهم بازار دوربین‌های موبایلی را به خود اختصاص دادند. نیمه دوم سال برای آنها برخلاف نیمه اول که 32 درصد از سهم بازار را داشتند، آنقدرها پر بار نبود. شرکت OmniVision با تصاحب 10 درصد از سهم بازار در رتبه سوم قرار داشتند.

سونی بزرگترین تولیدکننده سنسور دوربین گوشی

یکی از دلایل نزدیک شدن سامسونگ به سونی این بود که شرکت ژاپنی به واسطه تحریم‌های هواوی و پایین آمدن میزان فروش گوشی‌های این شرکت، متحمل ضرر شد. حتی این پایان ماجرا نیست و تحلیلگران معتقدند که جایگاه سونی با ادامه این وضعیت تحت تأثیر تهدیدی جدی توسط رقبا قرار خواهد گرفت.

سال گذشته به طور میانگین گوشی‌های هوشمند از سنسورهایی با وضوح بالاتر و تعداد بیشتری دوربین استفاده کردند. با این حال، هر چند که شیوع ویروس کرونا باعث کاهش میزان تقاضا برای سنسورهای دوربین نشد، به نظر می‌رسد که کمبود جهانی نیمه هادی‌ها می‌تواند مشکلی جدی ایجاد کند. Stephen Entwistle، یکی از مدیران ارشد Strategy Analytics معقتد است که درخواست برای سنسور دوربین‌ها بالاتر رفته که این ناشی از گسترش استفاده از چند دوربین و قابلیت‌های عکاسی در گوشی‌های هوشمند است و باعث می‌شود رشد بازار سنسورها را شاهد باشیم اما کمبود نیمه‌هادی‌ها می‌تواند چالشی برای این بازار باشد.  

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *