فهرست بستن

سرویس گیمینگ نتفلیکس کار خود را با بازی‌های موبایل آغاز می‌کند

هفته گذشته گزارش شد که Netflix قصد دارد استریم بازی‌های ویدیویی را به سرویس خود اضافه کند. اکنون اما جزئیات بیشتری در مورد برنامه این غول حوزه سرگرمی ظاهر شده و نشان می‌دهد که تمرکز این ایده در ابتدا مورد توجه گوشی‌های هوشمند و بازی‌های موبایلی قرار خواهد گرفت.

در گزارشی توسط CNET ، اذعان می‌شود تمرکز اصلی Netflix بر بازی‌های موبایل بدون تبلیغات برای گوشی‌ها و تبلت‌ها خواهد بود. با این حال هدف بزرگ‌تر این ایده، آوردن تجربه گیمینگ استریم محور به همه دستگاه‌هایی است که نتفلیکس از آن‌ها پشتیبانی می‌كند و این شامل تلویزیون، كنسول بازی و رایانه می‌شود.

گفته می‌شود نتفلیکس اشتراک جداگانه‌ای برای این سرویس ارائه نمی‌دهد و همانطور که پیش‌تر مدیرعامل این شرکت گفته بود، نتفلیکس یک «شرکت تک محصولی» است. این موضوع بدان معناست که اشتراک خریداری شده توسط کاربر به نحوی است تا بتواند فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، نمایش‌ها، مستندها و بازی‌ها را در قالب یک مجموعه ترکیب شده ارائه دهد.

سرویس استریمینگ نتفلیکس نسبت به رقبای آمازون و گوگل خود که به ترتیب دارای سرویس‌های پخش جریانی Prime Video و YouTube TV و همچنین سرویس‌های استریم بازی Luna و Stadia هستند، دارای برتری است، چرا که این سرویس‌ها از هم جدا شده و هرکدام اشتراک‌های اختصاصی خود را دارند.

netflix-gaming2.png

بازی‌های Netflix از خریدهای درون برنامه‌ای نیز عاری هستند و تبلیغاتی هم نخواهند داشت.

نتفلیکس می‌گوید که بازی‌های آن براساس سریال‌ها و فیلم‌های ساخته شده از روی آن‌ها موجود خواهد شد. این بدان معناست که باید انتظار داشته باشیم بازی‌هایی مرتبط با سریال‌های مشهور مانند Stranger Things ، The Witcher، The Umbrella Academy و Carmen Sandiego برای این سرویس لیست شوند که به بینندگان اجازه می‌دهد بخشی از ماجراجویی باشند و شخصیت‌های مورد علاقه خود را کنترل کنند.

مزیت دیگری که از این طرح پیش‌بینی می‌شود این است که این بازی‌های موبایل حتی با اتصالات اینترنتی که قوی نیستند نیز قابل پخش خواهند بود. با این وجود هنوز مشخص نیست آیا امکان بارگیری این بازی‌ها برای تجربه آفلاین مانند بارگیری یک فیلم برای تماشای آن در فرصتی دیگر وجود دارد یا خیر. فعلاً باید منتظر ماند تا غول استریم با سرویس گیمینگ خود ایده‌های مختلفی را پیاده‌سازی کند.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *