سرانجام اپل سرویس محبوب فیس تایم را به ویندوز و اندروید می‌آورد

در جریان برگزاری رویداد توسعه‌دهندگان اپل WWDC کوپرتینویی‌ها اعلام کردند که بزودی دسترسی کاربران ویندوز و اندروید به سرویس فیس تایم از طریق اینترنت ممکن می‌شود و کاربران قادر خواهند بود تا از طریق این سرویس به مکالمه ویدیویی بپردازند. این سرویس قبلاً منحصر به دستگاه‌های iOS و Mac بود.

سرانجام کاربران اندروید و ویندوز به آرزوی دیرینه خود رسیدند و بعد از این می‌توانند از سرویس FaceTime اپل استفاده کنند. این یکی از بزرگترین تغییرات iOS 15 است که فیس تایم با دستگاه‌های اندروید و ویندوزی نیز سازگار خواهد شد. این اقدام اپل می‌تواند فیس تایم را به رقیبی بزرگ‌تر برای برنامه‌هایی مانند زوم و اسکایپ تبدیل کند.

با این که اپل هنوز زمان رسمی امکان دسترسی به نسخه وب فیس تایم را اعلام نکرده اما می‌توان انتظار داشت همزمان با انتشار iOS 15 که آن هم امشب معرفی شد در دسترس عموم قرار بگیرد.

البته این تنها قابلیت مهمی نیست که اپل در ماه‌های آینده به سرویس محبوب فیس تایم اضافه خواهد کرد. هم‌زمان با انتشار iOS 15 قابلیت‌های بیشتری مانند voice isolation به فیس تایم خواهد آمد که کیفیت صدای کاربر را در گفتگوهای تصویری بهبود می‌بخشد. همچنین کاربران می‌توانند با استفاده از حالت جدید پرتره در فیس تایم پس‌زمینه‌ ویدیوی خود را مات کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب دیگری که می‌تواند در آینده فیس تایم را از سایر رقبا متمایز کند قابلیت به اشتراک گذاری آهنگ و ویدئو است. همچنین اپل قابلیتی جدیدی موسوم به SharePlay را معرفی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد ویدیوها و آهنگ‌های خود را در یک گفتگوی تصویری آنلاین با دیگران به اشتراک بگذراند و به صورت همزمان آن را مشاهده کنند.

این ویژگی از سرویس‌های پخش آنلاین فیلم و سریال مهمی مانند دیزنی پلاس، Hulu، HBO Max، اپل موزیک و اپل پلاس پشتیبانی می‌کند. در قابلیت SharePlay حتی از سرویس Twitch نیز پشتیبانی می‌شود اما خبری از پشتیبانی از نت‌فلیکس نیست.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *