فهرست بستن

سخنگوی گمرک شایعه واردات واکسن فایزر به ایران و تزریق به مسئولان را تکذیب کرد

واردات واکسن فایزرواردات واکسن فایزر

۰۱ اسفند ۹۹ ساعت ۱۴:۵۳

سخنگوی گمرک با تکذیب شایعه واردات واکسن فایزر به ایران عنوان کرد چنین شایعه‌هایی همزمان با واردات واکسن روسی اسپوتنیک V برای چندقطبی کردن جامعه مطرح می‌شوند.

اخیرا شایعه‌هایی مربوط به واردات واکسن فایزر به ایران برای استفاده مقامات در فضای مجازی منتشر شد که حواشی زیادی را به همراه داشت. در همین رابطه کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صفحه شخصی توییتری خود به این شایعه‌ها واکنش نشان داد و آنها را تکذیب کرد. همچنین سخنگوی گمرک ایران در صفحه شخصی خود به این موضوع پرداخت و تاکید کرد واکسن آمریکایی فایزر به ایران وارد نشده است.

تکذیب شایعه واردات واکسن فایزر به ایران

سید روح الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران در صفحه شخصی خود نوشت:

واکسن فایزر به کشور وارد نشده و طرح شایعاتی همزمان با ورود دومین محموله واکسن روسی با نام «اسپوتنیک V»، خود موید اهداف و چند قطبی کردن جامعه است؛ به ویژه این که رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه ورود واکسن فایزر موضع‌گیری صریحی داشته‌اند. اکنون همه کارشناسان می‌دانند که واکسن فایزر باید در دمای منفی ۷۰ درجه سانتی‌گراد نگهداری شود و دارای شرایط خاص بسته‌بندی و حمل است؛ در حالی که واکسن‌های روسی وارده با هواپیمایی ماهان، در یخ خشک مخصوص و با بسته‌بندی مربوطه به کشور رسیده و تخلیه و ترخیص شده است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *