ستاره شناسان از ناسا درخواست کردند تا فضاپیمایی را به سمت سیارک در حال حرکت به زمین ارسال کند

گروهی از ستاره شناسان با نام گروه ارزیابی اجرام کوچک از ناسا درخواست کردند تا با هدف شناسایی سیارک در حال حرکت به سوی زمین یک فضاپیما به سمت آن ارسال کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گروه ارزیابی اجرام کوچک از ناسا درخواست کرد پیش از رسیدن سیارک آپوفیس که در حال حرکت به سمت زمین است به وسیله یک فضاپیما از آن بازدید کند.

تبلیغات

پیش از این تصور می‌شد سیارک آپوفیس در آینده نزدیک با زمین برخورد خواهد کرد. اما اکنون این احتمال بسیار اندک است. سیارک آپوفیس حدود ۳۴۰ متر بوده و مربوط به زمان منظومه شمسی اولیه است.

در حال حاضر گروه ارزیابی اجرام کوچک از ناسا درخواست کرده تا طی ماموریتی آپوفیس را بررسی کرده و پیش از نزدیک شدن به زمین در مورد منابع موجود در آن اطلاعاتی کسب کند. داده‌های مربوط به قبل و اکنون نشان می‌دهد بررسی این سیارک می‌تواند یه فرصت قابل توجه برای درک بهتر کمیت شناخت سیاره‌ای بر تکامل دیگر سیارک‌ها ارائه کند.

آپوفیس طبق تخمین‌های احتمالی در تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۲۹ در فاصله ۳۲ هزار کیلومتری زمین خواهد رسید. فاصله‌ای است که هم اکنون ماهواره‌های مدار زمین هنگام در آن قرار داشته و در حال چرخش هستند. فاصله گفته شده حدود ۱۰ برابر نزدیک‌تر از ماه به زمین است. کارشناسان در زمان نزدیک شدن این سیارک می‌توان از تمام نقاط جهان آن را با چشم غیر مسلح مشاهده کرد.

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر

whistle

doornegar.com

این وبلاگ، جایگزین سیگار برای نگارنده آنست. ظاهربین نباشیم و ظاهرسازی هم نکنیم. این رسانه، متعهد است سکان جهت دهی افکار عمومی را از بوق های تبلیغاتی سنتی و زرد پس بگیرد. تم(پوسته) این بنگاه بازنشر خبر، ترکیبی از رنگ سبز واتساپ، پیمایش بینهایت اینستاگرام و دارک مود توییتر هست. انواع تبلیغات و آگهی شما پذیرفته می شود. برای رزرو جایگاه پیام بازرگانی خود، به شماره ۰۹۳۰۴۲۸۲۵۳۱ پیغام واتساپی دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.