فهرست بستن

سامسونگ UPC یا دوربین زیر پنل این شرکت رونمایی شد اما نه برای موبایل

دوربین زیر نمایشگر رویائی است که هنوز کاملا به آن دست پیدا نکرده ایم. مثلا ZTE Axon 20 چنین ویژگی را در موبایل ها به صورت تجاری ارایه می کند اما کیفیت دوربین زیر نمایشگرش خوب نیست. امروز سامسونگ UPC یا دوربین زیر پنل این شرکت رونمایی شد اما نه برای موبایل. بله، آغاز این راه سامسونگ با لپتاپ هاست. موجوداتی با وب‌کم های بی کیفیت حتی در سال ۲۰۲۱ که شاید این کمبود کیفیت احتمالی با دوربی زیر پنل نمایشگر، خیلی برای کاربر مهم نباشد! البته ما هنوز خروجی عملکرد دوربین سامسونگ را ندیده ایم.

سامسونگ UPC

سامسونگ UPC

سامسونگ UPC

در سپتامبر سال گذشته، ZTE از اولین گوشی جهان با دوربین زیر نمایشگر رونمایی کرد. در حالی که ZTE Axon 20 5G در حال حاضر تنها گوشی با دوربین سلفی زیر نمایشگر است، انتظار می رود این فناوری تا پایان امسال کمی رایج شود. سامسونگ که مدت هاست گفته می شود در زمینه فناوری دوربین زیر نمایشگر می کند، شایعه شده است که اولین گوشی دوربین زیر نمایشگر خود را نیز امسال معرفی خواهد کرد.

اگرچه سامسونگ هنوز جزئیات فناوری دوربین در زیر نمایشگر خود را شرح نداده است، اما سامسونگ دیسپلی امروز با انتشار ویدئویی در Weibo ، پنل های OLED جدید خود را با دوربین های سلفی زیر نمایشگر تیزر می کند. با این حال، فناوری جدید دوربین زیر نمایشگر Samsung Display برای استفاده در تلفن های هوشمند نیست بلکه اول به لپتاپ ها می آید.

همانطور که در ویدئوی بالا مشاهده می شود، فناوری دوربین زیر نمایشگر سامسونگ این امکان را برای لپتاپ ها فراهم می کند که تقریباً دارای صفحه نمایش بدون حاشیه با نسبت صفحه نمایش به بدنه 93 درصد باشند.

این پنل همچنین کاملاً نازک است و فقط 1 میلی متر و وزن آن 130 گرم است. Samsung Display هنوز جزئیات بیشتری را در مورد این فناوری به اشتراک نگذاشته است ، بنابراین مشخص نیست که آیا اولین لپ تاپ ها با صفحه نمایش “Blade Bezel” سامسونگ در اواخر امسال وارد بازار می شوند یا خیر.

Blade Bezel

Blade Bezel

شایعه شده است که اولین گوشی سامسونگ با دوربین زیر نمایشگر احتمالا Galaxy Z Fold 3 است که در ادامه یکی از بهترین گوشی های اندرویدی سال گذشته عرضه خواهد شد. از آنجا که انتظار می رود این گوشی تاشو تنها در نیمه دوم سال به بازار عرضه شود. ممکن است در ماه های آینده با فناوری دوربین زیر نمایشگر سامسونگ برای گوشی ها اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

نظر شما چیست؟ منتظر دوربین های زیر نمایشگر هستید؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *