فهرست بستن

سامسونگ متهم شد؛ شکستن شیشه دوربین گوشی‌های سری گلکسی S20 اتفاقی نیست

سامسونگ یک هفته عالی را می‌گذراند و توانسته عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی موبایل را از اپل پس بگیرد. اما  قرار نیست همه چیز به همین خوبی پیش برود و حالا به دلیل شکستن شیشه محافظ دوربین گوشی‌های سری گلکسی S20، علیه سامسونگ شکایت شده است.

آوریل سال گذشته گزارش‌هایی از شکستن شیشه محافظ دوربین گوشی Galaxy S20 Ultra سامسونگ منتشر شد و به نظر می‌رسید برخی گوشی‌ها بدون دلیل مشخصی دچار شکستن شیشه دوربین می‌شود. جالب اینکه بسیاری از این کاربران تاکید داشتند شیشه دوربین گوشی آنها بر اثر سقوط از ارتفاع یا ضربه نشکسته است.

بعدتر مشخص شد این مشکل در بین سایر گوشی‌های سری گلکسی اس 20 هم وجود دارد و تنها به مدل الترا محدود نمی‌شود. حالا رسانه‌ها گزارش کرده‌اند یک شرکت حقوقی به نام Hagens Berman به نمایندگی از همه خریداران گوشی‌های سری اس 20 ساکن آمریکا علیه سامسونگ شکایت کرده است. این شرکت حقوقی سامسونگ را به فریب، شانه خالی کردن از مسئولیت‌های درج شده در شرایط ضمانت نامه و نقض چندین قانون حمایت از مصرف کنندگان متهم کرده است.

2021-04-30-image-7-j.jpg

به گفته وکیل انتخاب شده برای این پیگیری این پرونده، سامسونگ با سری Galaxy S20 وعده ارائه گوشی‌هایی با بالاترین کیفیت و عملکرد دوربین بالا را به خریداران داده و حتی به ازای هر عدد از این گوشی‌ها تا 1600 دلار از آنها دریافت کرده است. در همین حال این وکیل می‌گوید سامسونگ نتوانسته پایایی مورد انتظار از چنین گوشی‌هایی را ارائه کند.

جالب اینکه می دانیم سامسونگ شکستن شیشه محافظ دوربین گوشی‌های سری Galaxy S20 را خارج از تعههدات گارانتی می‌داند و خریداران باید برای تعویض آن بیش از 400 دلار بپردازند.

هرچند روشن نیست چه تعداد از گوشی‌های گلکسی S20 فروخته شده دچار شکستن شیشه محافظ دوربین شده‌اند، اما در دادخواست مورد بحث ادعا شده صدها گزارش بر روی اینترنت یافت می‌شود.

جالب‌تر اینکه یکی از کارکنان رسمی خدمات پس از فروش سامسونگ اذعان کرده شکستن شیشه دوربین گوشی‌های گلکسی S20 ناشی از فشار داخلی است و ارتباطی با چگونگی استفاده یا نگه داری خریداران ندارد اما هنوز سامسونگ برای تعویض آن پول دریافت می‌کند.

به نظر می‌رسد مشکل شکستن ناگهانی شیشه محافظ دوربین پشتی گوشی‌های سری گلکسی S20 در بین هر دو نسخه‌های 4G و 5G و حتی مدل محبوب S20 FE و S20 FE 5G هم شایع است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *