فهرست بستن

سامسونگ تولیدکننده نمایشگر 120 هرتز آیفون 13 پرو و پرو مکس

گوشی‌های اندرویدی چند سالی است که به استفاده از نمایشگرهایی با نرخ نوسازی بالاتر از استاندارد (60 هرتز) روی آورده‌اند. اپل اما مانند شبکه 5G و اکثر تکنولوژی‌های روز دیگر، تصمیم دارد چند سال پس از رقیبان اندرویدی، این نمایشگرها را به آیفون‌های خود بیاورد. حالا در جدیدترین اخبار گفته شده که سامسونگ تولیدکننده نمایشگر 120 هرتز آیفون 13 پرو و پرو مکس خواهد بود.

بیشتر بخوانید: آیفون تاشو اپل در دست تولید: زمان معرفی خیلی دیر!

مدتی بود که گزارشاتی مبنی بر استفاده از نمایشگرهای 120 هرتز در آیفون‌های آینده به گوش می‌رسید، امروز اما گزارش جدیدی از کره منتشر شده که این موضوع را نه تنها تأیید می‌کند، بلکه اطلاعات جذاب دیگری نیز به آن اضافه کرده است. در جدیدترین خبرها گفته شده که تنها آیفون 13 پرو و 13 پرو مکس از نمایشگر LTPO AMOLED با ریفرش ریت 120 هرتز بهره خواهند برد که توسط شرکت سامسونگ دیسپلی به صورت انحصاری تولید خواهند شد. در کنار این نمایشگرها، سامسونگ الکترو مکانیکز (یکی دیگر شرکت‌های زیرمجموعه سامسونگ) وظیفه تولید مدارهای چاپی انعطاف‌پذیر مستحکم (RFPCB) را نیز بر عهده خواهد داشت.

از این مدارهای چاپی برای اتصال پنل‌های OLED به مادربرد استفاده می‌شود. RFPCB ساختار سختی دارند اما در عین حال انعطاف‌پذیر بوده که این به سازندگان قدرت مانور بیشتر برای طراحی محصولات خود را می‌دهند. از طرف دیگر امکان انتقال سریع‌تر سیگنال‌های الکتریکی را نیز فراهم می‌کنند. در مقایسه با بردهای قدیمی‌تر FPCB، RFPCB گران‌تر بوده و هزینه بالاتری صرف تولید و خرید آنها می‌شود.

سامسونگ الکترو-مکانیکز در نظر داشت تا سال گذشته از صنعت تولید RFPCB خارج شود، چراکه در چند سال گذشته سود چندانی از این شاخه نصیب آنها نشده بود. آخرین محصولات آنها بردهایی برای آیفون 12 بود و حالا ممکن است پس از تأمین قطعات مورد نیاز آیفون 13 از این کسب و کار خارج شود.

در هر حال، برآوردها حاکی از آنست که سامسونگ دیسپلی در سال 2021، چیزی در حدود 110 میلیون پنل نمایشگر برای آیفون‌های اپل تولید خواهد کرد. سهم دیگر کمپانی کره‌ای، یعنی ال‌جی دیسپلی 50 میلیون و شرکت چینی BOE چیزی در حدود 9 میلیون خواهد بود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *